Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Konsolide Olmaya Devam Ederken 4 Bin Dolar Desteğini Tutuyor

Ethereum son günlerde yatay seyrediyor ve kritik destek olan 4.000 dolar seviyesini kaybetmiyor. İşte detaylar…
Ethereum Konsolide Olmaya Devam Ederken 4 Bin Dolar Desteğini Tutuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonra en değerli ikinci kripto para olan Ethereum, geçtiğimiz günlerde 3.900 dolar seviyesinin altına kadar gerilese de, yeniden toparlandı. Kripto para birimi 4.000 dolar desteğinin üzerine yerleşmiş görünüyor.

Ethereum yazım itibariyle 4.060 dolar seviyesinden işlem görüyor. Parite, 4.150 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma girişiminde bulundu ancak başarısız oldu. ETH aşağı yönlü bir düzeltme başlattı ve 4.100 doların altına yerleşmiş durumda.

Fiyat 4.050 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yükseldi ancak boğalar 4.000 dolar seviyesinin yakınında aktif kaldı. Yukarı yönde ani bir direnç 4.100 dolar seviyesine yakın.

ETH 4 bin dolar desteğini tutuyor
Kaynak: TradingView

Saatlik grafikte 4.100 dolar civarında dirençle oluşan düşüş trendi çizgisi var. Bir sonraki büyük direnç 4.155 dolar seviyesinin yakınında. Bu seviyesin üzerinde net bir yukarı yönlü kırılma, yakın vadede başka bir büyük artışa başlayabilir.

Belirtilen durumda, fiyat 4.250 dolar seviyesine yükselebilir. Daha fazla kazanç, fiyatı 4.350 dolar seviyesine taşıyabilir. Dijital varlık 4.100 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, düşüş derinleşebilir. Aşağı yönde ilk destek 4.040 dolar seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yakın.

İlk kilit destek 4.000 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Bu bölgenin altında aşağı yönlü bir kırılma, boğalar üzerinde çok fazla baskı oluşturabilir. Belirtilen durumda, fiyat yakın vadede 3.900 dolarlık destek bölgesine düşebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%