Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum 2.500 Doları Geçerek Yeni ATH Seviyesine Ulaştı

ETH, Berlin hard fork güncellemesi ile yükselişini sürdürüyor.
Ethereum 2.500 Doları Geçerek Yeni ATH Seviyesine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para olan Ethereum, son günlerde yükselişini hızlandırdı. Yükselişini sürdüren ETH 2.549 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Veriler kripto paranın son iki hafta içerisinde yüzde 36’dan fazla yükseldiğini gösteriyor.

ETH an itibariyle ATH seviyesinden geri çekildi ve 2.390 dolar seviyesinden işlem görüyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, aktif adres sayısı 3 yılın en yüksek seviyesi olan 34.736.798’e tırmandı.

Ethereum yeni ATH
Kaynak: TradingView

Aktif adreslerdeki artış, kripto paralar için için her zaman sağlıklı bir işarettir ve pazarda daha fazla katılımcı olduğunu gösterir.

Bitcoin’in son günlerde 64.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması ve Ethereum ağında yapılan Berlin hard fork güncellemesi, yükselişin hızlanmasında önemli rol oynadı. Veriler BTC-ETH arasındaki korelasyonun da yükselmeye devam ettiğini gösteriyor.

Ethereum adresleme sayısı
Kaynak: Glassnode

CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre iki kripto para birimi arasındaki korelasyonun 0,77 değerinde olduğunu ortaya koyuyor. Bu oran yılın ilk günlerinde 0,55 seviyesindeydi. Uzmanlara göre Bitcoin ile yüksek korelasyon, Ethereum’un yeni ATH’leri kaydetmesinin tek göstergesi olmayabilir.

Ethereum Bitcoin korelasyon
Kaynak: CoinMetrics

Mevcut ATH’nin ötesindeki fiyat keşfi devam ederken, korelasyon faktörü, ETH’nin bu tür pozisyonları devam ettirip ettiremeyeceğini veya piyasada başka bir fiyat düzeltmesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlamakta rol oynayabileceği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%