Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Kayıpları %3’ü Geçerken 12.5 Milyon Dolarlık Pozisyon Tasfiye Edildi

ETH fiyatı düşerken, vadeli işlemlerdeki tasfiyelerde artış görüldü.
Ethereum’un Kayıpları %3’ü Geçerken 12.5 Milyon Dolarlık Pozisyon Tasfiye Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Coinglass verileri, Ethereum’un haftanın ilk günü volatil bir süreç yaşadığını gösteriyor. Kripto para birimi %3’ten fazla değer kaybı yaşadı ve 3.800 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüş vadeli işlemlerdeki tasfiye oranlarının artmasına neden oldu.

ETH vadeli işlemlerinde 12.5 milyon doların üzerinde tasfiye gerçekleşti. Aynı dönem içerisinde BTC’de 6 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Coinglass, bu tasfiyelerin 11 milyon dolarının uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleştiğini bildirdi.

ETH tasfiye oranları
Kaynak: Coinglass

Tasfiyeler, bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana geliyor Bu durum tüccarların gerçek varlıklara sahip olduğu spot ticaretin aksine, yalnızca varlık fiyatlarını izleyen vadeli işlemlerde gerçekleşiyor.

ETH 5 dakikalık grafik
Kaynak: TradingView

Veriler son 24 saatteki toplam tasfiye oranının 160 milyon dolara yaklaştığını gösteriyor. Bu tasfiyelerin 113 milyon doları uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleşti. En fazla tasfiye ise 58 milyon dolar ile Binance borsasında görüldü.

Kripto para piyasasını toplam değerinde de düşüş gözlemleniyor. Total market cap verisi 2.2 trilyon doların altına gerilemiş durumda. En değerli kripto para birimi olan Bitcoin ise 46.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%