Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’daki %15’e Yakın Düzeltme Alım Fırsatı Olarak Görülüyor

ETH kayıplarını artırırken, yatırımcılar yeni giriş fırsatları arıyor.
Ethereum’daki %15’e Yakın Düzeltme Alım Fırsatı Olarak Görülüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, bazı tüccarlar kripto piyasasındaki düşüşlerin ardından kayıplar yaşarken, henüz herhangi bir pozisyona girmemiş piyasa katılımcıları, varlıklar fırsat bölgesinde kalırken alım yapmayı planlıyor.

Piyasada yaşanan sert düşüşler çoğu zaman yatırımcılar tarafından alım fırsatı olarak görülüyor. Alım veya satım alanının riski, bir varlığın toplam piyasa değerinin gerçekleşen değerine bölünmesiyle hesaplanan MVRV oranı ile belirleniyor.

Ethereum MVRV grafiği
Kaynak: Santiment

Gösterge, bir varlığın fazla satın alınıp alınmadığını veya indirimli olarak işlem görüp görmediğini bildirir. Bu veriye göre Ethereum indirim bölgesine girdi. Bu da piyasaya girmenin daha az riskli olabileceği anlamına geliyor.

MVRV oranı, diğer herhangi bir gösterge gibi, çeşitli ayarlarla kullanılabilir ve kısa vadeli verilere dayanarak piyasanın durumunu gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Bu oranın uzun vadeli versiyonu, ETH’nin piyasa değerinin ‘düşük risk’ statüsüne girmesi için %40 azalması gerektiğini gösteriyor.

Ethereum yazım itibariyle 500 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 4.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%