Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Endonezya Artan Kripto Para Para İlgisinde Dünyada Başı Çekiyor

Ülke küresel kripto para benimsemesine öncülük ediyor.
Endonezya Artan Kripto Para Para İlgisinde Dünyada Başı Çekiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, dünya çapında kripto para biriminin benimsenmesinde devam eden büyümenin ortasında, Endonezya ve Şili gibi ülkeler, Bitcoin ve kripto para birimlerine büyük ilgi gösteriyor.

Endonezya’daki Google aramalarının sayısı, yayınlanan kripto makalelerinin miktarı, etkileşim düzeyi artışı ve kripto sahipliği gibi dört faktörün birleşiminde diğer ülkeleri geride bırakarak 10 üzerinden 5,73 ile en yüksek kripto faiz oranına ulaştı. Şili 5.26 puanla ikinci, Arjantin ise 4.79 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Kriptonun en hızlı büyüdüğü ülkeler
Kaynak: Coinformant

Endonezya’nın yıldan yıla kripto para birimiyle ilgili makalelerle ilgilenen insan sayısında%1.772 oranında büyük bir artış görüldü. Ülkede yayınlanan kripto makalelerinin sayısı %133 artarken, Finlandiya bu alanda %725 ile en büyük artışı yaşadı.

Endonezya ayrıca, kripto ile ilgili Google aramalarındaki artış açısından son bir yılda %572’lik bir artış gördü. Bu alanda liderlik ise %707 ile Şili oldu. 2017’de kripto ödemelerine genel bir yasak getirmesine rağmen, Endonezyalı yetkililer kripto para ticaretini yasal zeminde tutmaya devam etti.

Endonezya’nın önde gelen kripto para cüzdanı ve ticaret platformu Pintu, Ağustos ayında sektördeki yatırımcılardan 35 milyon dolar topladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%