Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk’ın Bitcoin Üzerindeki Etkisinin Azaldığı Düşünülüyor

Yatırımcılar Elon’un paylaşımlarını görmezden gelmeyi öğreniyor.
Elon Musk’ın Bitcoin Üzerindeki Etkisinin Azaldığı Düşünülüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde Bitcoin’in yukarı ve aşağı yönlü sert hareketlerinde Elon Musk’ın paylaşımları önemli derecede etkili oluyor. Milyarder isim geçtiğimiz saatlerde olumsuz yönde bir paylaşımda daha bulundu ve Bitcoin’in değer kaybetmesine neden oldu. Bu düşüş %10-18 aralığında gerçekleşti ve piyasadan 100 milyar dolara yakın para çıkışı oldu.

Endüstri yöneticileri, Musk’ın kripto alanı üzerindeki etkisiyle ilgilenirken, Bitcoin’in bu olumsuz etkiden kurtulabileceğini düşünüyor. Ödeme ağı Mercuryo’nun baş işletme görevlisi Greg Waisman, son satışın aslında bunun bir örneği olduğunu söyledi ve düşüşün geçmişte diğerleri kadar şiddetli olmadığına dikkat çekti.

Son Düşüş Daha Yumuşak Oldu

Son Düşüş Daha Yumuşak Oldu

Waisman yatırımcıların büyük ölçüde Elon Musk’tan gelen tweet’leri görmezden gelmeyi öğrendiğini ve son düşüşü daha öncekiler gibi büyük olmadığını söyledi. Açıklamasının devamında, “Bitcoin yatırımcıları, panik satışlarını sınırlayarak birleşik bir cepheyi korumaya çalışıyor. Bu kripto varlık için iyi bir başlangıç” ifadelerini kullandı.

Yetkili isim tüccarların her geçen gün daha bilgili olduğunu ve yargısal alanda yapılacak düzenlemelerin de etkisiyle piyasanın kırılganlığının ilerleyen dönemde azalacağını ifade ediyor.

ZAP Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spano ise Elon Musk’ın önceki tweetlerinin çok daha yıkıcı etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Spanos, bunun tüccarların Musk’ın etkisini görmezden gelmeye başladığının bir işareti olduğunu söyledi.

EX.IO’nun yönetici direktörü Konstantin Anissimov da, tüm kripto piyasasının Musk gibi yalnızca bireylere daha uzun süre boyun eğmeyeceğini ve küresel düzenleyici konuların yakında merkeze geçeceğine dikkat çekerek benzer duyguları paylaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu