Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Salvador, Bitcoin’in Son Düşüşünde Alım Yapmayı Sürdürdü

Bitcoini resmi para birimi sayan El Salvador, fiyat düşüşlerini değerlendirerek ülke portföyüne 420 Bitcoin daha ekledi. İşte detaylar;
El Salvador,  Bitcoin’in Son Düşüşünde Alım Yapmayı Sürdürdü
Son Güncelleme: 
Yorum

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, en son Bitcoin düşüşünü satın aldığını duyurdu. Hükümet son alım ile beraber BTC portföyüne yaklaşık 25 milyon dolar değerinde 420 Bitcoin ekledi.

El Salvador, BTC birikimini Eylül 2021’de hızlandırdı. Ülkede Bitcoin’i yasal bir ihale olarak tanıyan dünyanın ilk ülkesi olduktan sonra, El Salvador’un BTC varlıkları, Eylül 2021’in ilk haftasında 400 BTC’yi geçti . Bukele’ye göre ülke, BTC yatırımcılarından önemli karlar elde ediyor.

Bitcoin geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.000 dolara ulaştıktan sonra, son 7 gün içinde yaklaşık %10’luk bir düzeltme gördü. Bununla birlikte, kripto varlığı hala 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 59.000 dolar civarında işlem görüyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Analistler, önemli bir yükseliş hareketinden sonra son düşüşü BTC için ‘sağlıklı bir düzeltme’ olarak nitelendirdi. Santiment’ten gelen son veriler, Bitcoin balinalarının düzeltmeye rağmen dijital varlığın uzun vadeli fiyat artışına inandığını gösteriyor.

100 ila 10.000 BTC arasında tutan Bitcoin adresleri için şu anda biriken miktar artmaya devam ediyor. Son iki hafta içinde, balina adresleri cüzdanlarına BTC arzının %0,19’unu ekleyerek fiyatların artmaya devam edeceğine dair bir derece güven aşıladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%