Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Salvador Bitcoin Fonu ile Hayvan Hastanesi Açıyor

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, evcil hayvan hastanesinin açılış etkinliğini duyurdu.
El Salvador Bitcoin Fonu ile Hayvan Hastanesi Açıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

El Salvador geçtiğimiz aylarda Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu. Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’e olan ilgisi ile biliniyor. Başkan Bukele, Bitcoin yatırımından elde edilen gelir ile evcil hayvan hastanesi açılacağını duyurdu.

Bukele hükümetin bugün itibariyle Bitcoin yatırımlarından 4 milyon dolar kar ettiğini bildirdi. Bukele, bu fonları nasıl tahsis edebildiğini açıklayan bazı ayrıntılar verirken, El Salvador’un herhangi bir Bitcoin satışını açıklamaması nedeniyle, bunun nasıl olacağını merak edenler oldu.

El Salvador hayvan hastanesi
Kaynak: Twitter

Evcil hayvan hastanesinin açılışı Facebook, Twitter ve TikTok üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Hayvan hastanesi, San Salvador’un başkentinin yakınında inşa edildi. Binanın inşaatı Kasım ayı başlarında başlamıştı.

El Salvador bugüne kadar 1.801 Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Hükümet kripto para biriminin fiyatı düştükçe alımlarına yenilerini ekledi. Hükümetin ticaret yoluyla ek kazanç sağlayıp sağlamadığı, halkın cüzdan adresine erişimi olmadığı için tam olarak bilinmiyor.

Ülkede Bitcoin’in benimsenmesi başka alanlarda da etkisini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde El Salvador’un Turizm Bakanı Morena Valdez, Bitcoin’in yasal kabul edilmesi sonrası, ülkede turizm sektörünün büyüdüğünü söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%