Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador, Bitcoin 45 Bin Dolara Düşerken 150 BTC Daha Aldı

El Salvador, BTC'deki düşüşleri alım fırsatı olarak görüyor.
El Salvador, Bitcoin 45 Bin Dolara Düşerken 150 BTC Daha Aldı

Bitcoin haftanın ilk günü %5’ten fazla değer kaybederken, El Salvador hükümeti fırsatları değerlendirmeye devam ediyor. Kripto para birimi geçtiğimiz saatlerde 44.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkenin düşüş satın aldığını duyurdu. Kripto para birimi düşerken 150 BTC daha alındı. Bu alım ile beraber Orta Amerika hükümeti şu anda, 32 milyon dolara yakın bir değere sahip 700 BTC’ye sahip durumda.

Bukele, kripto ekosistemi etrafında gösterilen “finansal tavsiye değil” tarzı sorumluluk reddi beyanlarına açık bir cevap vererek, “Dipleri satın alırsanız sizi asla yenemezler” diyerek Bitcoin’e olan güvenini bir kez daha ilan etti.

El Salvador, BTC’nin ülkede yasal ihale haline geldiği gün, Bitcoin 43.000 doların altına ani bir düşüş yaşadı ve bu sırada da alım gerçekleştirmişti. Ülkenin bu hareketi, özellikle Bitcoin yatırımcıları için olası vergi muafiyeti ile kripto topluluğunu heyecanlandırdı.

Hükümetin Bitcoin hamlesine karşı protestolar ve yürüyüşlerin yanı sıra, kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s Global, benimsemenin ülkenin kredi notu için olumsuz etkileri olduğunu paylaşmıştı. El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıyan ilk ülke olarak tarihe geçti .Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum