Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin’in Devrim Olduğunu Söyledi

Başkan Bukele, itibari paraları eleştirirken, Bitcoin’e olan desteğini bir kez daha yineledi. El Salvador daha önce BTC alımları ile biliniyor.
El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin’in Devrim Olduğunu Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası gibi dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından eleştiri aldıktan sonra bile, Bitcoin ve diğer kripto varlıkların güçlü bir destekçisi olmayı sürdürüyor.

Bukele, fiat parayı eleştirirken, ülkesinin bölgede Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme kararını övdü. Bukele’ye göre, El Salvador’da Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesi ülke ekonomisini değiştiriyor.

Orta Amerika ulusunun Başkanı, Bitcoin’i devrim olarak olarak nitelendirdi ve dünyanın en değerli dijital para birimine olan güvenini dile getirdi. Bukele, yluslararası kuruluşlar tarafından “Bitcoin Deneyi” olarak adlandırılan şeyin, dünyanın kitlesel benimsemenin bir ülkenin ekonomisini nasıl değiştirdiğini izlemekten başka bir şey olmadığını belirtti.

Bitcoin son günlerdeki yatay seyrinin ardından, yukarı yönlü bir hareket gerçekleştirdi. Kripto para birimi an itibariyle 51.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. El Salvador hükümeti ise belirli aralıklar ile rezervlerine Bitcoin eklemeye devam ediyor.

Bölgede BTC’nin benimsenmesini artırma çabalarına ek olarak El Salvador, Bitcoin portföyünü Eylül 2021’den bu yana önemli ölçüde genişletti. Bu haftanın başlarında ülke, kripto portföyüne 21 BTC eklemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%