Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Winklevoss İkizler: Dünyanın İlk Bitcoin Milyarderleri!

Toplam bitcoinin % 1’ine sahip olan Winklevoss ikizleri, dünyanın ilk bitcoin milyarderi oldular. İşte ayrıntılar…
Winklevoss İkizler: Dünyanın İlk Bitcoin Milyarderleri!
Son Güncelleme: 
Yorum

Neredeyse her gün farklı bir haberle gündeme gelen bitcoin, yine manşetlerdeki yerini aldı. Sonuçta; 3 Ocak 2009’da piyasaya sürülen sanal para biriminin popülaritesi ve yükselişi o kadar arttı ki bitcoinle bağlantılı her olay dikkatimizi çeker hale geldi.

Mesela; daha geçtiğimiz gün bitcoinin Kardashian Ailesi, Beyonce ve Taylor Swift üçlüsünü geride bıraktığını konuşmuş, Google aramalarının zirvesine yerleştiğini öğrenmiştik. Bugün de sanal para sayesinde dünyanın ilk bitcoin milyarderleri unvanını kazanan Winklevoss ikizlerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle Winklevoss ikizlerinin Mark Zuckerberg’e açtıkları dava ile tanındıklarını belirtelim.

İkizler Mark Zuckerberg'e Açtıkları Davayla TanınıyorlarYıllar önce açılan davada Harvard mezunu ikizler, Mark Zuckerberg’in Facebook’u kendi fikirlerini çalarak kurduğunu iddia etmiş, yasal sürecin ardından milyonlarca dolarlık (65 milyon dolar) tazminat kazanmışlardı.

2013’ün Mart’ındaysa ikizler, 11 milyon dolar karşılığında toplam bitcoinin % 1’ini satın almışlardı.

Winklevoss İkizler Toplam Bitcoinin % 1'ini Satın AldılarBitcoine yapılan ilk milyar dolarlık yatırımın ardından konuşan ikizler, o zamanlar bitcoinin yeni dünyanın para birimi olacağı yönünde açıklamalar yapmış, ayrıca kurmak istedikleri yatırım fonlarıyla dikkat çekmişlerdi.

Neticede; Tyler ve Cameron Winklevoss’un sanal para biriminin değeri henüz 120 dolarlardayken 100.000 adet bitcoin aldığı düşünülüyor.

İkizlerin 100.000 Bitcoini VarKısacası; 11 bin dolara ulaşan bitcoin ile Winklevoss ikizleri dünyanın ilk bitcoin milyarderleri olarak anılıyor. Buna ek olarak; Winklevoss ikizleri dışında sadece birkaç tane milyar dolarlık bitcoin cüzdanı var. Nitekim bunlardan bir tanesi bitcoinin mucidi olduğu söylenen Satoshi Nakamoto mahlaslı kişiye ait.

Yani bitcoinin geleceğini görerek sanal para birimine 11 milyon dolarlık yatırım yapan ikizlerin varlıkları şu anda 1 milyar dolara ulaştı.

İlk Bitcoin MilyarderleriÖte yandan; balon olduğu söylense de yükselişini devam ettiren ve insanları adeta ikiye bölen bitcoine inanarak büyük yatırımlar yapan başka isimler de var. Mesela; 39 yaşındaki 3 çocuk babası Didi Taihuutu! Sanal para biriminin geleceğine tüm kalbiyle inanan çılgın yatırımcı bitcoin alabilmek için sahip olduğu her şeyi satmış, kendi deyimiyle ailesiyle birlikte minimalist bir yaşam sürmeye başlamıştı.

Yaptığı yatırımların ona 2020 yılında katlayarak geri döneceğini düşünen Gigi Taihuttu, bitcoinin onu zengin edeceği günü bekleyerek dünyayı dolaşıyor. Sonuçta; elindeki bitcoini 196 bin dolara ulaşana kadar satmayacak birçok yatırımcının olduğunu da düşününce sanal paranın geldiği noktayı daha ne görebiliyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%