Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump, Bitcoin için Aldatmaca Tanımlamasını Kullandı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, doların rezerv para birimi olarak kalması gerektiğini söyledi.
Donald Trump, Bitcoin için Aldatmaca Tanımlamasını Kullandı

Bitcoin ve kripto paraların kullanım alanı yaygınlaşırken, çeşitli çevrelerden değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak eski ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin’e yönelik eleştiride bulundu. Trump, kripto paranın bir aldatmaca olduğunu ve dolar ile rekabet ettiği için sevmediğini söyledi.

Her zaman için doların dünyanın para birimi olmasından yana olduğunu söyleyen Trump, Bitcoin’e yönelik eleştirilerine devam ediyor. Trump’ın yorumları, Bitcoin hakkında daha önce benimsediği görüşlerle uyumlu görünüyor.

Görevdeyken Bitcoin Karşıtı Adımlar Atmıştı

Görevdeyken Bitcoin Karşıtı Adımlar Atmıştı

Nitekim Temmuz 2019’da başkanlık görevindeyken Trump, Bitcoin ve kripto hayranı olmadığını belirtmişti. Trump yönetiminde görevli eski Hazine Bakanı Steve Mnuchin, o dönem Bitcoin karşıtı politikalar uygulamıştı.

Trump yönetiminin son günleri, Hazinenin kendi kendine barındırılan cüzdanları izlemeyi amaçlayan tartışmalı düzenlemelerle potu karıştırdığını da gördü. Bu politika yeni başkan Joe Biden yönetimi tarafından daha da genişletildi. İlerleyen günlerde ABD hükümetinin kripto para ticaretine yönelik yeni vergiler getirmesi bekleniyor.

Bitcoin yazım itibariyle 36.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tarihin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu seviye sonrası yaşanan düşüşte düzenleyicilerden ve devlet yetkililerinden gelen olumsuz açıklamalar önemli rol oynadı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum