Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Digital Currency Group 700 Milyon Dolarlık Hisse Satışı Gerçekleştirdi

Sektörün ön de gelen şirketinin yatırım turuna, SoftBank öncülük etti. Ayrıntılar şöyle...
Digital Currency Group 700 Milyon Dolarlık Hisse Satışı Gerçekleştirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para birimi endüstrisindeki en büyük şirketlerden biri olan Digital Currency Group, Japon finans devi SoftBank liderliğindeki yatırım turunu tamamladı. DCG, Google’ın ana şirketi Alphabet gibi şirketlere, değerlemesini 10 milyar doların üzerine çıkarmak için 700 milyon dolar değerinde hisse satışı gerçekleştirdi.

Firmanın hissedar listesine, SoftBank, CapitalG, Ribbit, GIC, Tribe ve Emory katıldı. DCG CEO’su ve kurucusu Barry Silbert, firmanın 1000’den fazla çalışanı olduğunu ve yan kuruluşları ile beraber büyümeden gurur duydukların söyledi.

Silbert, yatırımın DCG için sermaye artırmakla ilgili olmadığını, bazı yatırımcılar için erken kar etme fırsatı yarattığını belirtti. Şirket, toplanan paranın tamamının satış yapan hissedarlara gittiğini ve hiçbirinin hisselerinin tamamını satmadığını söyledi.

Firmada yaklaşık %40 hisseye sahip olan Silbert, son turda hiç hisse satmadığını kaydetti. DCG, 50 milyar dolarlık yönetimiyle dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale Investments’ı işletmesiyle tanınan büyük bir kripto endüstrisi şirketidir.

Ekim ayının ortalarında Silbert, şirketin Bitcoin Trust’ı spot yerleşik bir Bitcoin borsa yatırım fonuna dönüştürmeyi planladığını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu