Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Deutsche Bank CEO’su Lagarde’nin Mali Teşvik Vizyonunu Destekledi

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’nin Euro Bölgesi hükümetlerinden mali teşvik çağrısını destekledi.
Deutsche Bank CEO’su Lagarde’nin Mali Teşvik Vizyonunu Destekledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’nin mali teşvik çağrısını destekledi.

Frankfurt’taki Avrupa Bankacılık Kongresi’nde CNBC’ye konuşan Sewing, yeni merkez bankası şefinin maliye politikasının kamu harcamalarının toplam tutumunun ötesine bakması ve bunun kompozisyonuna odaklanması gerektiği yönündeki görüşünü destekledi.

“Bazen sadece mali teşvik hakkında değildir, ilk önce yatırımların nereye gittiğine bakmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi ve devam etti:

Deutsche Bank CEO’su Lagarde Destek“Bununla birlikte, dijital altyapıya yatırım yapmamız gerekiyor. Eğitime yatırım yapmalıyız. Daha fazlasını yapmak için güçlü yanlarımız olduğunu düşünüyorum.” Bu noktada Sewing, Lagarde’nin doğru tonu bulduğunu öne sürdü. Sonuçta Euro Bölgesi hükümetleri, özellikle de bütçe fazlasına sahip olanlar uzun zamandır daha fazla harcama yapmak için baskı altındalar.

Almanya ve Hollanda harcamaları artırmak için yeterli mali alana sahip olarak kabul edilirken borç seviyeleri yükseltme konusunda isteksizler.

ECB Başkanı Lagarde Açıklama Christine Lagarde de AMB lideri olarak yaptığı ilk konuşmada, yeni bir Avrupa politika karmasına doğru ilerlemeyi önerdi ve kilit unsurlardan birini Euro Bölgesi maliye politikası olarak belirledi. “Yatırım, bugünün zorluğuna verilen yanıtın özellikle önemli bir parçası, çünkü hem bugünün talebi hem de yarının arzı.” diyen ECB Başkanı Lagerde dünya ekonomisinde yeni düzen açıklamasıyla da dikkat çekti.

Başta gelişmekte olan piyasalar tarafından yönlendirilen, dış talepten iç talebe, yatırımdan tüketime ve imalattan hizmete küresel bir değişim gördüklerini dile getiren Lagarde, gelişmekte olan ekonomilerin büyümelerini artırmak için küresel ticarete ve tedarik zincirlerine güvendiklerini vurguladı.

Lagarde’nin yorumunu destekleyen Sewing, daha önce de merkez bankalarının gerçek bir kriz için hiç aracı kalmadığını belirtmişti. Hong Kong’daki durum ve Orta Doğu gerilimi gibi bir dizi risk hakkında endişelendiğini vurgulayan Sewing, mevcut gelişmelerin her şeyi daha da değişken hale getirdiğini kaydetmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu