Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DeFi Borsa ve Kriptolar Diğer Dijital Varlıklara Göre Daha Hızlı Toparlanıyor

Merkeziyetsiz finans piyasa çöküşü sonrası toparlanıyor.
DeFi Borsa ve Kriptolar Diğer Dijital Varlıklara Göre Daha Hızlı Toparlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sert düşüşler başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinde büyük değer kayıplarına neden oldu. Dijital varlıkların değer kaybı %40’lara ulaştı. Bitcoin düşüşünü 30.000 dolara kadar ilerlettikten sonra yönünü yukarı çevirdi ve kayıplarını geri alıyor.

Toparlanma sürecinde DeFi ekonomisinin daha iyi performans sergilediği görülüyor. Merkezi olmayan borsalar için yedi günlük istatistikler, Uniswap, Sushiswap, Curve, 0x Native ve Tokenlon gibi dex uygulamalarında 19 milyar dolarlık swap yapıldığını gösteriyor.

DeFi adresler arttı
Kaynak: Dune Analytics

Dune Analytics istatistiklerine göre Uniswap’ta geçen hafta 11.4 milyar dolar, Sushiswap’ta ise 2.4 milyar dolarlık swap gerçekleşti. Binance Smart Chain üzerine kurulu popüler dex platformu Pancakeswap, son 24 saatte 20,4 milyon dolarlık hacme ulaştı.

Dune Analytics 2,64 milyon benzersiz adres olduğunu gösteriyor ve Defi kullanıcıları zaman içinde katlanarak artmaya devam ediyor. Benzersiz defi adresleri 31 Aralık 2020’den bu yana %124 arttı.

Defi alanında en fazla gelir elde eden platform ise Uniswap olmaya devam ediyor. Uniswap’ı Sushiswap ve Aave izliyor. NFT pazarları Opensea ve Rarible, Mayıs ayında Nisan ayına kıyasla USD hacminde önemli bir artış gördü. Opensea, Nisan ayında 93 milyon dolar işlem hacmine ulaştı ve Mayıs ayında hacim 138 milyon dolara yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%