Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yabancı Yatırımcılarla Ne Konuştu?

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB'da yabancı sermayeli yatırımcılarla bir araya geldi. Toplantıda öne çıkan konu başlıkları haberimizin devamında...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yabancı Yatırımcılarla Ne Konuştu?

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Ülke siyasetine ve ekonomisine büyük bir zarar bırakan girişimin yaraları da geçen bu bir yıllık süre içerisinde fazlasıyla sarıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’un yıl dönümü etkinlikleri kapsamında dev şirketlerin CEO’larıyla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde 4 trilyon doları yöneten şirketlerin CEO’larıyla bir araya geldi.

Erdoğan, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen 350 şirket yöneticisine Türkiye’nin güvenilir bir adres olduğunu ve yatırım yapmaları gerektiği mesajını verdi. 4 trilyon doları yöneten dev şirketlerin katıldığı Uluslararası İş Dünyası Toplantısı’na; Bank of China, Bauhaus, Benetton, Chine Energy, Coca Cola, Facebook, General Electric, Toyota, Tofaş, Vodafone, Google, Hewlett Packard, IBM, Koç, Microsoft, Nike, Pepsi, Cisco, Socar ve Siemens gibi dünyanın en büyük şirketlerinin temsilcilerinin katıldığı biliniyor.

TOBB-YASED işbirliğiyle yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi sonrasında hayata geçirdikleri tedbirleri anlattı.

Erdoğan, uluslararası yatırımcılarla gerçekleştirdiği toplantıda öncelikle 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları anlattı. Bunun yanında darbe girişimine inat aldıkları önlemleri, destekleri ve vergi teşviklerini şirket CEO’larıyla paylaştığı biliniyor. Bu doğrultuda yabancı işadamlarına yatırım çağrısında bulundu.

Erdoğan, FETÖ darbe girişimine rağmen, Türkiye’nin 2017 yılının ilk çeyreğinde %5 büyüme gerçekleştirdiğini de hatırlattı.

Borsa İstanbul’un neredeyse her gün rekor kırdığını söyleyen Erdoğan, geçen sene turizm sektöründe meydana gelen gerilemeyi de telafi ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 3,5 milyar dolarlık yatırım müjdesi vermişti.

Darbe girişimine rağmen büyümelerinin sekteye uğramadığını belirten Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 3,5 milyar dolarlık bir yatırım müjdesi verdi. Son dört yılda 5 milyar dolarlık yatırımın çekildiği enerji sektörü de seneyi verimli geçirdi.
Bu kapsamda 1,3 milyar dolarla ihalesi tamamlanan Konya Karapınar Güneş Enerjisi’nden sonra, rüzgar enerjisi projesinin ihalesine de başlandı.

OHAL’i iş dünyası için kullandıklarını söyleyen Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü”ne de değindi.

Kılıçdaroğlu’nun 25 gündür süren Adalet Yürüyüşü geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Erdoğan eğer OHAL olmasaydı böyle rahat ve güvenlik içerisinde bu yürüyüşün tamamlanamayacağını belirtti. OHAL konusunda da batıya bağlı kalmadıklarını ve milletin verdiği yetkiyle bu süreci iş dünyasının büyümesi için kullandıklarını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum