Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Crypto.com MFSA 3 Lisansını Alan İlk Kripto Para Borsası Oldu

Sınıf 3 VFA lisansı kapsamında, borsa üçüncü kişiler adına saklama hizmetleri sağlayabilecek.
Crypto.com MFSA 3 Lisansını Alan İlk Kripto Para Borsası Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital varlıkları satın almak ve satmak için popüler mobil platform olan Crypto.com, Malta’nın Sınıf 3 Sanal Finansal Varlıklar lisansını alan ilk kripto para birimi şirketi oldu. Lisans, Malta Finansal Hizmetler Otoritesi veya MFSA tarafından verilmiş ve Avrupa Birliği genelinde dijital varlıkların daha geniş bir şekilde tanınmasının yolunu açıyor.

Lisanslı bir Sınıf 3 VFA Hizmet Sağlayıcısı olarak Crypto.com, daha sıkı yönetişim, uyumluluk ve güvenlik gereksinimlerine tabi olacak. Borsa VFA lisansını almadan önce Malta’da geçici bir yasal çerçeve altında faaliyet gösteriyordu.

Malta Borsalar için Cazip Ülke

Malta Borsalar için Cazip Ülke

Küçük Akdeniz ülkesi, kripto para birimleri için açık düzenleyici yönergeler geliştirmiş olan az sayıdaki Avrupa Birliği yetki alanları arasında yer alıyor.

Pek çok kripto para borsasının da bu bölgede merkezleri bulunuyor. Crypto.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek , şirketinin uzun süredir tamamen düzenlenmiş bir iş kurmanın dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmanın en iyi yolu olduğuna inandığını söyledi.

Marszalek MFSA’dan Sınıf 3 VFA Lisansı alan ilk küresel kripto para birimi platformu olmanın sektör için önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. Sektöre liderlik etmekten gurur duyduklarını söyleyen borsanın CEO’su, faaliyet gösterdikleri her ülkede lisans almayı beklediklerini belirtti.

Crypto.com, Ekim 2020’de 5 milyona ulaşan aktif kullanıcılar ile hızla dijital varlık ticareti için en büyük platformlardan biri olarak ortaya çıktı Şirket, 2021’in sonunda 15 milyon, beş yıl içinde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%