Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CoinShares Fiziksel Desteğe Sahip Litecoin ETP’yi Başlattı

Avrupalı ​​büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares, 2021'de fiziksel olarak desteklenen üçüncü ETP'sini hayata geçirdi.
CoinShares  Fiziksel Desteğe Sahip Litecoin ETP’yi Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa dijital varlık yöneticisi CoinShares, yeni bir Litecoin ETP ile fiziksel olarak desteklenen kripto para borsasında işlem gören ürün teklifini genişletmeye devam ediyor. Şirketten yapılan bir duyuruya göre CoinShares Physical Litecoin piyasaya sürüldü.

LITE ticker sembolü altında listelenen Litecoin ETP’nin her birimi, lansmanda 45 dpşar ile destekleniyor. Bu ETP yatırımcılara Litecoin ağının doğal varlığına pasif bir şekilde sahip olma imkanı sağlıyor. CoinShares, yeni yatırım ürününün başlangıçta İsviçre’nin düzenlenmiş kripto borsası SIX’de % 1,50’lik bir temel ücret ile listeleneceğini söyledi. LITE şu anda Bloomberg’de 44,5 $ açılış fiyatı ile listelendi.

Litecoin, büyük bir altcoin ve başlangıçta “Bitcoin altınsa LTC gümüş” olarak konumlandırılan Bitcoin kod tabanının bir çatalı. Eski Google ve Coinbase mühendisi Charlie Lee tarafından 2011 yılında oluşturulan Litecoin, teknik ayrıntılarda Bitcoin ile neredeyse aynıdır ve daha küçük blok süreleri gibi bazı temel farklılıklar içeriyor.

Kripto para şu anda dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri ve 15 milyar dolarlık piyasa değerine göre en büyük 9. madeni para konumunda. CoinShares Physical Litecoin, 2021 yılında CoinShares’in kurumsal sınıf ETP platformu üzerinde piyasaya sürülen üçüncü kripto ETP ürünüdür.

Ocak ayında fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETP’yi platformda piyasaya sürdükten sonra CoinShares, Şubat ayında Ethereum için benzer bir ürün çıkarmıştı. için benzer bir ürün çıkardı .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu