Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase’ın SEC’den Onay Alması Sonrası Bitcoin Yönünü Yukarı Çevirdi

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, SEC tarafından resmi onay aldı.
Coinbase’ın SEC’den Onay Alması Sonrası Bitcoin Yönünü Yukarı Çevirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, geçtiğimiz haftalarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na halka arz başvurusunda bulunmuştu. Bu başvuru SEC tarafından onaylandı. Coinbase’ın sunduğu belgelerden resmi onayı aldığı görülüyor ve doğrudan listelenme için bir engel kalmamış oluyor.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği bir dosyada, şirketin işlemde herhangi bir gelir elde etmeyeceğini belirtti. Coinbase’in teklifi, Nasdaq’ta yer alan ilk büyük doğrudan listeleme olabilir. Spotify Technology SA, Slack Technologies Inc., Asana Inc. ve Palantir Technologies Inc. dahil olmak üzere önceki tüm başvurular New York Borsası’nda listelemişti. Bu gelişme sonrası Bitcoin’in fiyatında artış meydana geldi.

Coinbase’in Başvurusu Onaylandı

Coinbase’in Başvurusu Onaylandı

Coinbase tarafından yapılan başvuruyla ilgili ortaya çıkan belgelerde, borsanın geçtiğimiz yıl içerisinde 1.1 milyar dolar kar ettiği görülüyor. Borsanın ABD’li piyasalarda halka arz olmasının önemli bir gelişme olduğu kaydedildi.

Bu gelişmenin gerçekleşmesi ile beraber Bitcoin’in fiyat hareketlerinde de yukarı yönlü değişimler yaşandı. Son günlerde 48 bin dolar bandında gezen BTC, Coinbase’ın SEC onayını alması sonrası 52 bin dolara kadar yükseldi.

Bitcoin 52 bin dolara yükseldi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Şirket bu yıl içerisinde 1 milyar dolar doğrudan listeleme hedefliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvuruda şirket , geçen yıl 43 milyon doğrulanmış kullanıcısı ve aylık 2.8 milyon kullanıcı olduğunu söyledi. Ayrıca 100’den fazla ülkede 7.000 kurum ve 115.000 ekosistem ortağıyla çalışıldığı belirtildi. Coinbase 90 milyar dolar değerinde varlığa sahip olduğunu ve 456 milyar dolar ömür boyu ticaret hacmi kaydettiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%