Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase’in Düşen Bitcoin Bakiyesi Kurumsal İlginin İşareti

Glassnode tarafından yapılan ölçümler, geçtiğimiz hafta Coinbase borsasından binlerce BTC’nin dışarı çıkarıldığını gösteriyor.
Coinbase’in Düşen Bitcoin Bakiyesi Kurumsal İlginin İşareti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana düşüş trendinde hareket ediyor ancak kurumsal yatırımcılar bu durumu alım fırsatı olarak değerlendiriyor. ABD’li kripto para borsası Coinbase üzerinde azalan BTC adedi bu durumu gösteren metriklerden biri oluyor.

Glassnode son zamanlarda Coinbase borsasından büyük miktarlarda Bitcoin çıkışı olduğunu bildiriyor. Verilere göre, geçen hafta toplam 31.130 Bitcoin Coinbase’den ayrıldı ve bu, 2017’den bu yana haftalık en yüksek çıkış oldu.

Raporda bu gibi büyük çıkışların, Coinbase dengesinde son iki yılda basamak basamak aşağı inen tutarlı bir eğilimin parçası olduğuna yer verildi. Coinbase’in ABD’deki en büyük kripto para borsası olması nedeniyle, bu durum kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e artan ilgisi şeklinde yorumlanıyor.

Coinbase Bitcoin transfer hacmi
Kaynak: Glassnode

Geçen haftaki çıkış, Nasdaq borsasında tutulan kripto paraların sayısını dört yılın en düşük seviyesi olan 649.500 BTC’ye çekti. Tüm merkezi borsalarda tutulan bakiye, Kasım 2018’den bu yana en düşük rakam olan 2.519.403 BTC’ye kadar düştü.

Borsalardaki azalan döviz bakiyesi, tasfiyeler için daha az kripto paranın mevcut olduğu anlamına gelir. Coinbase’den çekilen paralar büyük ölçüde aktif olmayan bir cüzdana taşınırken, yukarı yönlü bir hareket için potansiyel olduğu düşünülebilir.

Veriler ayrıca Coinbase’deki düşüşün son 2 yıldır düzenli bir şekilde sürdüğünü gösteriyor. Borsadaki toplam BTC bakiyesi son 24 ayda yüzde 36 düşüş kaydetti. Bitcoin fiyat olarak Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ve yaklaşan FED toplantısı öncesi baskılanmaya devam ediyor.

Kripto para birimi an itibariyle 38.800 dolar seviyesine işlem görüyor. BTC, Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%