Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Coinbase CEO’su Kripto Paralardan Vergi Almanın Anlamsız Olduğunu Söyledi

Borsanın patronu ABD'deki kripto para vergi düzenlemesini kabul etmiyor.
Coinbase CEO’su Kripto Paralardan Vergi Almanın Anlamsız Olduğunu Söyledi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Amerika’da kripto para birimi vergilendirmesinde önerilen değişikliklere karşı çıkıyor. Armstrong, kripto vergilendirme teklifinde yer alan hükümlerin ABD kripto alanı üzerinde derin bir etkisi olabileceğini ve dijital inovasyonu denizaşırı ülkelere taşınmaya zorlayabileceğini belirtti.

Kripto vergilendirme kurallarında yapılan değişiklikler, ABD Senatosu önünde yapılan 1 trilyon dolarlık altyapı anlaşmasına ek olarak planlandı. Armstrong’a göre tasarı, komisyoncu teriminin tanımını dijital varlık transferini kolaylaştıran herkesi kapsayacak şekilde genişletiyor.

Politika Yapıcılar Bu Yeniliği Desteklemeli

Politika Yapıcılar Bu Yeniliği Desteklemeli

Bu geniş tabanlı tanım, madenciler ve yazılım geliştiriciler gibi kripto dışı aracı kurumların ağır vergi yükümlülükleri altına alınabileceği yönünde yorumlara neden oldu. Coinbase CEO’su, politika yapıcıların Amerika’da yeniliği destekleme sorumluluğu olduğunu düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD’deki politikacıları ve düzenleyicileri yasaları ve düzenlemeleri yürürlüğe koymadan önce kripto konusunda araştırma yapmadıklarını söyledi.

Armstrong, ABD’li kripto savunucularını, Ron Wyden, Patrick Toomey ve Cynthia Lummis gibi kripto para birimi yanlısı Senatörler tarafından önerilen değişiklikleri desteklemeye çağırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum