Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase’den 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşındı: Yükseliş Gelebilir

Zincir üzerinde kaydedilen verilere göre, Coinbase borsasından 1 milyar doların üzerinde değere sahip Bitcoin, bilinmeyen cüzdanlara aktarıldı.
Coinbase’den 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşındı: Yükseliş Gelebilir
Yorum

Bitcoin bir süredir yatay aralıkta işlem görürken, balinalar hareketlerine hız verdi. Zincir üzerinde kaydedilen verilere göre Coinbase borsasından, 1 milyar doların üzerinde yaklaşık 30 bin Bitcoin bilinmeyen cüzdana aktarıldı.

Whale Alert üzerinde kaydedilen veriler, Bitcoin’lerin 3 farklı işlemde taşındığını gösteriyor. Bu işlemler sırasıyla 9.843 BTC, 9.901 BTC ve 9.867 BTC olarak kaydedildi ve toplamda 29.620 BTC idi.

Coinbase BTC rezervi
Kaynak: CryptoQuant

Bu hareketlerin fiyata herhangi bir etkisi bulunmuyor ancak satın alma mı yoksa manipülasyon amaçlı mı olduğu merak konusu. Eğer bu kurumsal bir yatırımcı tarafından yapılan alım ise, yakın vadede fiyatın yükselmesi beklenebilir.

CryptoQuant verilerine bakıldığında, Coinbase’in döviz rezervleri genel olarak hem bu ay hem de geçen ay boyunca düşmeye devam etti. Takip edilen 21 borsanın birleşik BTC rezervleri 2.357 milyon BTC seviyesinde görünüyor.

BTC'nin borsalardaki rezervleri düşüyor.
Kaynak: CryptoQuant

Borsa kullanıcılarının ötesinde Bitcoin’e olan ilgiye bakıldığında, satın alanların acemi yatırımcılar olmadığı ortaya çıkıyor. Google Trends’e göre “Bitcoin” için arama talepleri düşük kalıyor ve 2021’in ikinci yarısı boyunca net bir yükseliş görülmedi.

Bitcoin Google arama oranı
Kaynak: Google Trends

Bitcoin yazım itibariyle 39.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dijital varlık geçtiğimiz Kasım ayında 69.000 dolar ile tarihi zirvesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%