Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

CME’de Kilitlenen Bitcoin Vadeli Sözleşme Oranı ETF Haberi Sonrası Rekor Kırdı

CME'deki artan ilgi, kurumsal katılımı gösteriyor.
CME’de Kilitlenen Bitcoin Vadeli Sözleşme Oranı ETF Haberi Sonrası Rekor Kırdı

Küresel türev işlem platformu Chicago Ticaret Borsası (CME) üzerindeki bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen para miktarı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bağlı vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonlarına (ETF) yeşil ışık tutmasıyla rekor seviyelere yükseldi.

Bybt verilerine göre, vadeli işlem sözleşmelerinin sayısı 3.64 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu ay içerisinde iki katın üzerinde bir artış gerçekleşti. Bir önceki en yüksek seviyeye 3.26 milyar dolar ile Şubat ayındaki boğa piyasasında ulaşıldı.

Bitcoin CME vadeli işlemleri açık faiz oranı
Kaynak: Bybt

Glassnode verileri, CME’deki bekleyen sözleşme sayısının %60 artarak 56.410’a çıktığını gösteriyor. Borsadaki aktivite, gelecek haftalarda vadeli işlem bazlı bazı ETF’lerin, ABD’de işlem görmeye başlayabileceğine dair artan beklentilerin yanı sıra devlet tarafındaki kurumsal yatırımcıların güçlü katılımıyla hız kazandı.

CME’nin açık faizle en Büyük bitcoin vadeli işlem borsaları listesinde iki numaralı pozisyona yükselmesi ile beraber, diğer borsalardaki faaliyetler de de artış gözleniyor.

Vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin onaylanması, daha fazla para girişi olabileceğine işaret ediyor. Bazı analistler ise vadeli ETF’lere düşük talep olacağını ve bunun hayal kırıklığı yaratacağını düşünüyor.

Bitcoin, ETF haberleri sonrası yükselişine hız verdi ve değerini 62.000 doların üzerine taşıdı. Kripto para birimi an itibariyle 62.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum