Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Circle, Japon Yenine Sabitlenmiş Stablecoin Çıkarmayı Planlıyor

USD Coin ihraççısı, Asya pazarında genişlemeye hazırlanıyor.
Circle, Japon Yenine Sabitlenmiş Stablecoin Çıkarmayı Planlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli USD Coin ihraççısı Circle, gözünü gelişen Asya kripto pazarlarına dikmiş görünüyor. Asya’daki varlığını güçlendirmek isteyen Circle, Singapur’da bölgesel bir genel merkez kuracak. Circle CEO’su Jeremy Allaire, Circle Ventures adlı bir yatırım kolu da kuracaklarını söyledi.

Girişim kolunun ilk yatırımı, bir Japon yeni sabit parasına odaklanacak. Allaire, Asya piyasalarında önemli fırsatlar gördüğünü belirtiyor. Enflasyon ortamının ve getiri arayışının öncelikle piyasaların stablecoin’lere geçişini tetikleyeceğini belirten Allaire, şirketin en son faiz getiren teklifi Circle Yield hakkında konuştu.

Circle CEO’su, Bitcoin satın alarak riskten korunmaya odaklanan insanlara odaklanmak istediklerini, stablecoin girişimlerinin heyecan verici olduğunu söyledi.

Circle şu anda USDC’yi, Singapur’da lisanslanan ilk küresel sabit paralardan biri yapmak için genel merkez kuruyor ve şirket işe alım ilanlarını paylaşıyor. Şirket, ülkenin büyük işletmeleri için USDC’nin benimsenmesini hızlandırmak için Singapur Para Otoritesi (MAS) ile birlikte çalışma yürütüyor.

Allaire, Biden yönetiminin stablecoin ihraççılarını bankalar olarak düzenlemeye yönelik yakın tarihli bir önerisine verdiği destekle biliniyor. USD Coin 34 milyar doların üzerinde değeri ile kripto para piyasasında 10. sırada yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%