Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çinli Madencilerin Taşınması ile Bitcoin ve Ethereum Hash Oranları Yükseldi

Bitcoin ve Ethereum’daki hash oranlarının yükselişi dikkat çekiyor.
Çinli Madencilerin Taşınması ile Bitcoin ve Ethereum Hash Oranları Yükseldi

Geçtiğimiz haftalarda Çin hükümetinin madenciler üzerindeki artan baskısı, Bitcoin ve Ethereum’un hash oranlarında düşüş yaşanmasına neden oldu. Bu durum kripto para birimlerinin fiyatına da yansıdı ve geri çekilmeler yaşandı.

Dünyanın en büyük iki blok zincirini güvence altına alan hash gücü, bazı Çinli madenciler baskıdan sonra yavaş yavaş yer değiştirmelerini tamamladıklarından yavaş bir iyileşme yolunda ilerliyor.

Bitcoin hash oranı toparlanıyor
Kaynak: Coin Metrics

Bitcoin’in hash oranının yedi günlük hareketli ortalaması, son üç hafta içinde saniyede 100 exahash (EH/s) seviyesine yükseldi. Çin hükümetinin artan baskısı ile birden fazla eyaletteki madencilik tesislerine enerji tedarikini askıya alma emri verilmişti.

Bu yaptırımlar ile Bitcoin’in hash oranı, 2020’nin başından beri görülmeyen bir seviye olan 90 EH/s’nin altına düştü. Yavaş toparlanmayla birlikte, Bitcoin’in madencilik zorluğunun, ilerleyen dönemde %4’lük bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Ethereum hash oranı toparlanıyor
Kaynak: Coin Metrics

Benzer şekilde, Ethereum’daki hash oranı da Çin’in kısıtlama emirlerinden sonra %20’nin üzerinde bir düşüş yaşadı ve son günlerde istikrarlı bir şekilde saniyede 500 terahash’in üzerine çıktı.

Hash oranındaki toparlanma, Çinli madencilerin yer değiştirme sürecini tamamladığını ve faaliyete geçildiğinş gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum