Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Finans Dernekleri Kripto Para Ticaretine Karşı Yatırımcıları Uyardı

Ülkede faaliyet gösteren üç dernek kripto paralara karşı uyarılarda bulundu.
Çinli Finans Dernekleri Kripto Para Ticaretine Karşı Yatırımcıları Uyardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası geçtiğimiz aylardan bu yana büyümeye devam ederken, çeşitli çevrelerden çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Çin İnternet Finans Derneği, Çin Bankacılık Derneği ve Çin Ödeme ve Takas Derneği ile ortak bir bildiri imzaladı ve halkı kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskleri konusunda uyardı.

Bu üç kurum Çin Halk Bankası bünyesinde bulunuyor. Açıklamanın kripto paralardaki spekülasyon riskini önlemek için hazırlandığı belirtildi. Ortak açıklamanın, Bitcoin ve kripto riskleri hakkında PBoC’nin önceki sürümlerinin bir uzantısı olduğu bildiriliyor.

Derneklerden kripto para uyarısı

Üç dernek, üyelerine sanal para birimlerinin doğasını anlamaları için bir çağrı ile başlayan kripto yatırımıyla ilgili dört konuyu ana hatlarıyla açıkladı.

Açıklamada kripto para birimlerinin gerçek para birimi olmadığı ve mal ve hizmetler için bir değişim aracı olarak kullanılmaması gerektiğine yer verildi. İkinci olarak, ticaret birlikleri finansal kurumları ve diğer üye kuruluşları kripto ticareti işlemlerine girmemeleri konusunda uyardı.

Bildiride İnternet platformu kurumsal üye birimleri, sanal para ile ilgili ticari faaliyetler için çevrimiçi iş yeri, ticari teşhir, pazarlama promosyonu gibi hizmetler sunmayacağı ifade edildi. Ayrıca süreçle alakalı sorun olması halinde ilgili kurumların rapor vermesi ve teknik destek sağlaması gerekiyor.

Ticaret birlikleri ayrıca perakende tüccarları kripto yatırımlarıyla ilgili risklere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı ve üye kurumları sanal para birimleriyle ilgili mevcut düzenleyici hükümlere uymaya çağırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu