Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin Kripto Yasağına Rağmen Borsalara Yeni Vergi Getirmek İstiyor

Hükümete borsalara vergi getirme çağrısı yapıldı.
Çin Kripto Yasağına Rağmen Borsalara Yeni Vergi Getirmek İstiyor

Çin resmi vergi gazetesi China Tax News’in hükümeti sanal varlıklara vergi koymaya çağırdığı bildirildi. Ancak bunun olması halinde Eylül ayının sonunda tüm kripto işlemlerinin yasa dışı ilan edilmesinden dolayı kripto para birimlerinin vergilendirilmesinin onlara dolaylı bir yasal zemin oluşturacağı belirtildi.

Kripto pazarının gelişmeye devam ettiği ve toplam piyasa değerinin 2,6 akıllara durgunluk veren bir seviyeye ulaştığı görülüyor. Çin’in böyle büyük bir piyasayı vergilendirme fırsatını değerlendirmek istediği ifade ediliyor.

Çin 2017’de ilk madeni para tekliflerini yasakladığında, bu yılın Eylül ayının sonlarında, hükümet sanal varlıklara yeniden baskı yaptı. Bu kez, hükümet ve merkez bankası (PBOC), herhangi bir kripto işlemi ve kripto ticaretinin çevrimiçi hizmetlerini yasa dışı ilan etti.

Yasaklayıcı belge yayınlandıktan sonra, Huobi gibi birçok yerel kripto borsası başka ülkelere taşınmayı seçti ve bazı firmalar ülkedeki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Binance gibi büyük kripto ticaret platformları, Çin’de kripto ticareti hizmetlerinin denizaşırı platformlar tarafından sağlanması da yasa dışı hale geldiğinden, anakara Çin’den müşterilere hizmet vermeyi durdurdu.

Bu nedenle, denizaşırı borsaların Çin’de çalışmaya devam edebileceği ancak bu durumda vergilendirilecekleri belirtiliyor. Mevcut Çin yasalarına göre, bireylerin kripto para bulundurmalarına izin veriliyor. Bu işlemler şu ana kadar geçersiz hukuk eylemi olarak tanımlansa da kanunen doğrudan yasaklanmış değil.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum