Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’in Kripto Para Yasağı Berkshire Hathaway Yöneticisinin Övgüsünü Kazandı

Ünlü yatırımcı kripto karşıtı duruşu ile biliniyor.
Çin’in Kripto Para Yasağı Berkshire Hathaway Yöneticisinin Övgüsünü Kazandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Berkshire Yardımcısı Vekili Charlie Munger, kripto para piyasasının olması gerekenden fazla değerli olduğunu düşünüyor.

Munger, genel olarak mevcut finans ve piyasa ortamının, dot-com balonunun patladığı ve yatırımcıların önemli kayıplarla karşı karşıya kaldığı 2000’lerin başında olduğundan daha şişkin olduğunu belirtti.

Munger, mevcut finans çağını, sıradan şirketlerin, fonlarını hızla gelişen bir sektöre yatırmak isteyen daha fazla yatırımcıyı çekmek için gereksiz yere web teknolojilerini uyguladığı dot-com dönemini hatırlattı.

Yatırımcı, Çin’in kripto para piyasasına yönelik kısıtlamalardan övgüyle bahsetti. Kripto paraların hiç icat edilmemiş olmasını dileyen Munger, Çin’e bu kararından dolayı hayranlık duyduğunu ifade etti.

Berkshire yöneticisi, bir yatırımcı olarak kripto para piyasasına katılmayacağını ve dünyanın yanlış yönde hareket ettiğini iddia etti.

Diğer yandan Bitcoin, şu anda güçlü bir yükseliş trendinde hareket eden geleneksel finansal endekslerden büyük ölçüde daha iyi performans gösteriyor. Pandemiden sonra, S&P 500 endeksi %100’den fazla büyüme gösterirken, Bitcoin aynı zaman diliminde, %800 kârla işlem görüyor .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%