Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Kamu Kurumlarını Bitcoin Madenciliğine Karşı Uyardı

Hükümet madenciliğe devam eden şirketlere ceza vermeye hazırlanıyor.
Çin Kamu Kurumlarını Bitcoin Madenciliğine Karşı Uyardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin, kripto para madenciliğini durdurmak için devlete ait kendi işletmelerine baskısını sürdürüyor. Hükümet madencilik faaliyetlerine devam eden firmalara daha yüksek enerji harcamaları da dahil olmak üzere sert cezalar vermeyi düşünüyor.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) sözcüsü Meng Wei, Çin’in en iyi ekonomik planlayıcısı olarak NDRC’nin endüstriyel ölçekli Bitcoin madenciliğini ve devlet işletmelerinin sürece katılımını düzenlemeyi planladığını söyledi.

Madencilik politikalarının belirlenmesinden sorumlu olan NDRC’nin geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili özel bir oturum düzenlediği bildiriliyor. Çin hükümeti, 2021’de Bitcoin madencilerine karşı sert bir tavır aldı.

Madenciler üzerinde artan darbe şirketlerin tesislerini başka ülkelere taşımasına neden oldu. Hükümet madencilik operasyonlarının enerji israfına ve kazalara neden olduğunu belirtiyor. Daha uyumlu bir düzenleyici bulmak için Çin’den ayrılan firmalar arasında Huobi, Binance, BTC.com ve Bitmain yer alıyor.

Madencilerin göç ettiği ülkelerin başında ABD, Kazakistan ve İran gibi bölgeler yer alıyor. ABD bu göç dalgası ile dünya genelindeki madencilik pazarında en fazla paya sahip oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%