Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’de Bir Eyalet Bitcoin Madencilerinin Güç Kaynaklarını Kesmeyi Planlıyor

Yingjiang eyaletinin, yetki alanı içindeki Bitcoin madencilik kuruluşlarına giden güç kaynağını zorla kapatmayı planladığı bildiriliyor.
Çin’de Bir Eyalet Bitcoin Madencilerinin Güç Kaynaklarını Kesmeyi Planlıyor

Çin hükümeti son dönemde Bitcoin ve kripto para madencilerine yönelik kısıtlayıcı adımlarıyla adından söz ettiriyor. Son olarak Yingjiang eyaletindeki düzenleyiciler, hidroelektrik santrallerine Bitcoin madenciliği ile dahil olan işletmelere güç sağlamaya karşı yeni uyarılar yayınladı.

Eyalet hükümetinin, Bitcoin madencilik operasyonları üzerindeki gözetimi güçlendirmek için hidroelektrik santrallerine bildirimde bulunduğu belirtildi. Duyuruya göre, elektrik santrallerine 24 Ağustos Salı gününe kadar madencilik şirketlerine şebekelerinin yasadışı arzından vazgeçmeleri için süre verildi.

Verilen son tarihten sonra, ilçenin kendi yetki alanı içindeki Bitcoin madencilik kuruluşlarına giden güç kaynağını zorla durdurmayı planladığı bildiriliyor.

Bildirim ayrıca hidroelektrik santrallerinin madencilik operatörlerini şebekeden çıkardıktan sonra Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’na (NDRC) rapor vermesini gerektiriyor. NDRC, bu bilgileri kullanarak, Bitcoin madencilerine tüm yasadışı hidroelektrik tedariklerinin tamamen durdurma sürecini hızlandırabilir.

Çin’in kripto ve Bitcoin madenciliğine karşı gösterdiği direnç sonucunda, ülkenin küresel Bitcoin hash oranına katkısı %46,04’e kadar düştü. Madenciler bu süreçte cihazlarını Çin’den, ABD, Kazakistan, Rusya gibi ülkelere taşımaya başladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum