Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’de Bir Eyalet Bitcoin Madencilerinin Güç Kaynaklarını Kesmeyi Planlıyor

Yingjiang eyaletinin, yetki alanı içindeki Bitcoin madencilik kuruluşlarına giden güç kaynağını zorla kapatmayı planladığı bildiriliyor.
Çin’de Bir Eyalet Bitcoin Madencilerinin Güç Kaynaklarını Kesmeyi Planlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümeti son dönemde Bitcoin ve kripto para madencilerine yönelik kısıtlayıcı adımlarıyla adından söz ettiriyor. Son olarak Yingjiang eyaletindeki düzenleyiciler, hidroelektrik santrallerine Bitcoin madenciliği ile dahil olan işletmelere güç sağlamaya karşı yeni uyarılar yayınladı.

Eyalet hükümetinin, Bitcoin madencilik operasyonları üzerindeki gözetimi güçlendirmek için hidroelektrik santrallerine bildirimde bulunduğu belirtildi. Duyuruya göre, elektrik santrallerine 24 Ağustos Salı gününe kadar madencilik şirketlerine şebekelerinin yasadışı arzından vazgeçmeleri için süre verildi.

Verilen son tarihten sonra, ilçenin kendi yetki alanı içindeki Bitcoin madencilik kuruluşlarına giden güç kaynağını zorla durdurmayı planladığı bildiriliyor.

Bildirim ayrıca hidroelektrik santrallerinin madencilik operatörlerini şebekeden çıkardıktan sonra Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’na (NDRC) rapor vermesini gerektiriyor. NDRC, bu bilgileri kullanarak, Bitcoin madencilerine tüm yasadışı hidroelektrik tedariklerinin tamamen durdurma sürecini hızlandırabilir.

Çin’in kripto ve Bitcoin madenciliğine karşı gösterdiği direnç sonucunda, ülkenin küresel Bitcoin hash oranına katkısı %46,04’e kadar düştü. Madenciler bu süreçte cihazlarını Çin’den, ABD, Kazakistan, Rusya gibi ülkelere taşımaya başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%