Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’in Blockchain Tabanlı Hisse Senetleri Kripto Düşüşünden Daha Az Etkileniyor

Blockchain tabanlı hisse senetleri ani çöküşe karşı sağlam durdu.
Çin’in Blockchain Tabanlı Hisse Senetleri Kripto Düşüşünden Daha Az Etkileniyor

Blockchain teknolojisi son yıllarda kripto paraların yanı sıra pek çok farklı alanda kullanılır hale geldi. Geçtiğimiz gün kripto para piyasasında son dönemin en düşüşlerinden biri yaşandı. Çin’de işlem gören blockchain bağlantılı hisse senetleri, kripto para piyasasındaki sert düşüşün ortasında sağlam bir görüntü çizdi.

Ayrıca bu varlıklar piyasadaki diğer hisse senetlerinden daha iyi durumda. Bloomberg küratörlüğünde blockchain endüstrisine bağlı sekiz Çin A hisse senedinden oluşan bir sepete göre, Çin’in blockchain hisse senetleri %2’ye yakın düşüş yaşadı.

Blockchain tabanlı hisse senetleri
Kaynak: Bloomberg

Hisse senedi sepeti, BT hizmetleri şirketi Shenzhen Forms Syntron, işletme yönetimi şirketi Ygsoft ve veri alışverişi odaklı Brilliance Technology’nin varlıklarından oluşuyor. Ygsoft tedarik zinciri ve ürün izlenebilirliği için blockchain tabanlı araçlar konusunda uzmanlaşmış bir Çinli şirket olarak biliniyor.

Şirketin son 24 saat hisselerindeki düşüş %1.6 olarak kaydedildi. Büyük veri ve blok zinciri uygulayarak ödeme ve işlem araçları geliştiren Brilliance Technology hisseleri ise %2’nin üzerinde düşüş yaşadı.

Çin’in blockchain bağlantılı hisse senetlerinde yaşanan kayıpların, kripto para piyasası ve diğer hisse senetlerine oranla çok daha küçük olduğu görülüyor. Analistler Çin’deki ve dünyanın geri kalanındaki blockchain ile ilgili hisse senedi piyasaları arasındaki zıtlığın, hükümetin kripto para ticaretine yönelik askıları ile bağlantılı olabileceğini bildiriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum