Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’deki Bitcoin Madenciliği Tesisleri Kuzey Amerika ve Avrupa’ya Taşınabilir

Pekin hükümetinden gelen kısıtlamalar madencileri alternatif planlara yönlendiriyor.
Çin’deki Bitcoin Madenciliği Tesisleri Kuzey Amerika ve Avrupa’ya Taşınabilir

Çin hükümeti son dönemde Bitcoin madencilerine yönelik kısıtlayıcı kararlar alması ile biliniyor. Dünya genelinde Çin, madencilik pazarının büyük bölümünü elinde tutuyor. Bir süredir madencilik yüksek enerji tüketimi nedeniyle tartışma konusu halinde. Pekin yönetiminin madencilere yönelik kısıtlamaları, şirketleri başka planlar yapmaya itiyor.

Madencilik firması Slush Pool sahibi Braiins’in iş geliştirme başkanı Edward Evenson, çok sayıda madencilik cihazının Kuzey Amerika ve Avrupa’ya taşınacağını bildirdi. Evenson bazı madencilerin şimdiden Kırgızistan’a taşınmaya başladığını söyledi.

Madenciler Taşınıyor

Madenciler Taşınıyor

Çinli madencilerin gözlerinin Avrupa’da olduğunu belirten Evenson, “Makinelerini Kuzey Amerika ve AB’nin bazı bölgelerine dağıtmalarına yardımcı olmak için 300-400 MW’lık madencilik işletmeleri benimle iletişime geçti. Bazıları da Kazakistan’a makine sevkiyatına başladı.” ifadelerini kullandı.

Çin hükümetinin çevresel kaygılar ve dijital yuanı güçlendirmek adına kripto para madenciliğini engellemeye yönelik adımlar attığı belirtiliyor. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi tarafından yapılan tahminlere göre, Çin, Nisan ayında Bitcoin’in küresel hash oranının yaklaşık %65’ini oluşturuyordu.

Everson, ülke genelinde gerçekleşen hızlı bir madencilik donanımı satışının yanı sıra, yasağın MicroBT ve Bitmain gibi Çinli tedarikçilerin coğrafi çeşitlendirme planlarını hızlandırdığını belirtti.

Madenciler için cazip bölgelerden birisi ise Kanada’nın eyaleti Quebec oluyor. Quebec, son birkaç yılda ucuz elektrik fiyatları nedeniyle bir Bitcoin madencilik merkezi haline geldi ve bildirildiğine göre bölgede hidroelektriğe dayanan çok sayıda madencilik operasyonları bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum