Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Kripto Para Madenciliğini Yasakladığı Eyaletlere Anhui’yi Ekledi

Anhui hükümeti, yerel kripto madenciliği operasyonlarını kapatmayı sürdürüyor.
Çin Kripto Para Madenciliğini Yasakladığı Eyaletlere Anhui’yi Ekledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümeti bir süredir yüksek enerji tüketimi nedeniyle ülkenin çeşitli yerlerindeki madencilik tesislerini kapatıyor. Bu durum hash oranlarının düşmesine ve dolayısıyla kripto para fiyatlarında aşağı yönlü hareketin hızlanmasına neden oluyor.

Son olarak doğu bölgesinde küçük bir eyalet olan Anhui’de madencilik operasyonları yasaklandı. Buna sebep olarak artan elektrik talebi ve buna bağlı güç sıkıntısının önüne geçilmek istenmesi gösterildi.

Enerji Tüketiminin Azaltılması Amaçlanıyor

Enerji Tüketiminin Azaltılması Amaçlanıyor

Anhui’nin enerji tüketimini azaltma çabalarının bir parçası olarak eyalet, kripto madenciliği projelerini kapatmayı ve büyük miktarda enerji tüketimi gerektiren yeni girişimleri incelemeyi planlıyor.

Yerel yetkililer eyalette enerji kullanımını optimize etmekle beraber veri merkezleri inşa etmek için yeni uygulamalar benimsemeyi ve elektrik fiyatlarında reformu teşvik etmeyi planlıyor. Anhui eyaleti, bir zamanlar Çin’in en yoksul eyaletlerinden biri olarak biliniyor ve ülkenin resmi yoksul bölgeleri listesinden 2020’de çıkarıldı.

Anhui, nüfus bakımından ülkedeki en büyük sekizinci eyaleti konumunda. Eyaletin elektrik şebekesinin, çoğunlukla kömüre dayalı elektrik santrallerinin yanı sıra çeşitli hidroelektrik santrallerinin yanı sıra rüzgar ve güneş enerjisine dayalı santrallerden oluştuğu bildiriliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%