Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Celcius Network, Yatırım Turunda 400 Milyon Dolar Topladı

Kripto şirketi sermaye turunda 400 milyon dolar topladı.
Celcius Network, Yatırım Turunda 400 Milyon Dolar Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para ödünç verme platformu Celsius Network, yeni bir öz sermaye finansmanı turunda 400 milyon dolar topladı.

Celsius, en son finansmanın Kanada’nın en büyük ikinci emeklilik fonu Caisse de dépôt et place du Québec (CDPQ) ve eski Airbnb yöneticisi Laurence Tosi tarafından kurulan bir hisse senedi şirketi olan WestCap tarafından yönetildiğini açıkladı.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, yeni bağış toplamanın endüstrinin düzenleyicilere kripto kredi işinin istikrarı konusunda güvence vermesine ve ana akım finansal piyasalarda genişletmesine yardımcı olacağını umduğunu dile getirdi.

2017 yılında kurulan Celsius, müşterilerine kripto para mevduatlarında yüzde 17’ye varan faiz sunuyor. Şirket, kendi tokeni de dahil olmak üzere kripto paralara faiz ödemesi gerçekleştiriyor.

Celsius, en son fonlama turunun şirkete 3 milyar dolardan fazla değer verdiğini ve 120 milyon dolar değerinde olan Tether liderliğindeki geçen yılki küçük bir öz sermaye artışından önemli bir artışa işaret ettiğini söyledi.

Şirket, kripto kredisi ve getiri stratejilerinin popülaritesi arttıkça geçen yıl hızla büyüdü. Celsius, platformundaki toplam varlıkların, 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıyla Mart ayında 10 milyar dolardan bu ay 25 milyar dolara ulaştığını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%