Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano’da Yeni Rekor: İşlem Sayısı Artıyor

Cardano ağı son dönemdeki en parlak dönemlerini geçiriyor. Son veriler ağdaki işlem sayısının yeni bir eşiği geride bıraktığını gösteriyor. Detaylar haberde…
Cardano’da Yeni Rekor: İşlem Sayısı Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

En değerli altcoinlerden biri olan Cardano, büyük bir ekosistemin çatısını oluşturuyor. Ağ üzerinde yapılan yükseltmeler, yatırımcıların da ilgisini artırıyor. Yeni veriler, işlem sayısında yeni bir rekor seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Google Data Studio tarafından aktarılan bilgilere göre, Cardano üzerindeki işlem sayısı 30.4 milyona ulaştı. Bu aynı zamanda son bir ay içerisindeki işlem sayısında 4 milyonu aşkın artış olduğu anlamına geliyor.

Cardano işlem sayısı
Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Şubat ayının ilk haftasında ise 890 binden fazla yeni işlem gerçekleşti. Cardano geçtiğimiz günlerde benzer bir haberle daha gündeme gelmişti. Ağdaki cüzdan sayısı 3 milyona ulaşarak yeni bir rekor kırılmıştı.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Cardano üzerinde Alonzo yükseltmesi gerçekleştirildi. Bu block zincirine akıllı kontrat özelliği kazandırdı ve ekosistem üzerinde yeni projelerin geliştirilmesinin önünü açtı.

ADA 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Bunun yanı sıra Kasım’dan sonra ADA tokeninde büyük düşüş gözlemlenmişti. Güncel verilere göre dijital varlık 40 milyar dolara yakın piyasa değerine sahip ve 1.18 dolar seviyesinden işlem görüyor. ADA, Eylül ayında 3.10 dolara çıkarak tüm zamanların yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu