Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano Ethereum Ağı ile Entegre Olmaya Hazırlanıyor

Yapılacak yükseltme ile Cardano ağı, ERC-20 ile uyumlu olacak.
Cardano Ethereum Ağı ile Entegre Olmaya Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Cardano daha önceden belirlemiş olduğu yol haritası çerçevesinde, iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Topluluk blockchain altyapısında yeni bir test aşamasına girecek.

Bu test ile Ethereum ağı ile bir geçiş köprüsü oluşturulacak. Cardano’dan sorumlu araştırma ve geliştirme kolu IOHK’ya göre platformun ERC-20 taşıma aracı testnet dağıtımına yaklaşıyor.

Cardano ile Ethereum ağı entegre oluyor

Açıklamada protokolleri birbirine bağlanmak ve uygulamalar üzerinde işbirliği yapmak, merkezi olmayan finans (DeFi) vaadini gerçekleştirmek ve geleneksel bankacılık sistemine bir alternatif sağlanmasının amaçlandığına yer verildi.

Planlanan ERC-20 dönüştürücü köprüsü, Cardano’nun ağa akıllı sözleşme işlevselliği getireceği düşünülen ve merakla beklenen Alonzo yükseltmesini takip edecek. Entegrasyon sayede Ethereum ağındaki kullanıcılar, Cardano’nun işlem kapasitesinden ve daha düşük ücretlerden faydalanırken gelişmiş güvenlik, düşük maliyet ve birlikte çalışabilirliğin tadını çıkarabilecekler.

IOHK yöneticisi ayrıca ERC-20 dönüştürme aracının, ölçeklenebilirlik ve işlem maliyetleri gibi parametreler açısından Cardano’nun Ethereum üzerindeki değer teklifinden yararlanma çabalarının önemli bir parçası olduğunu belirtti.

DappRadar’dan gelen veriler, Ethereum’un DeFi piyasasındaki kilitli varlıkların değerinin 68,5 milyar doların üzerinde gösteriyor. Ether tabanlı DeFi pazarı için bir sonraki sınır olan ikinci katman çözümlerinin konuşulmasının ortasında, Cardano gibi büyük altcoin zincirleri de gelişmekte olan DeFi arenasında daha fazla söz sahibi olmayı amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu