Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Destekli BSN, NFT Platformunu Resmen Yayınladı

Hükümet onaylı Blockchain Service Network, daha önce duyurusunu yaptığı NFT platformunu kullanıma sundu. Detaylar haberde…
Çin Destekli BSN, NFT Platformunu Resmen Yayınladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümeti tarafından resmi onaya sahip Blokchain Services Network (BSN), bugünden itibaren NFT platformunu piyasaya sürdüğünü açıkladı. Kurum geçtiğimiz ay içerisinde NFT platformunun ilk duyurusunu gerçekleştirmişti.

Açıklamada, BSN Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) ağının Çin düzenlemeleriyle uyumlu NFT’ler oluşturmaya yönelik bir yapı olduğun belirtildi. Ülkedeki yetkililer, NFT ekosisteminde yaygın olarak kullanılan Ethereum gibi popüler ağları tavsiye etmiyor.

Bunun yerine ulkede oluşturulmuş. BSN ağı kullanılıyor. Böylece ağ yönetimine kimlerin katılabileceği ve ödeme için fiat para birimini kullanabileceği konusunda kısıtlamalar getiren izinsiz muadilleri yerel hale getiriliyor.

NFT platformu Wuhan Wenchang, Zunyi, Zhongyi ve Tai block zincirleri tarafından destekleniyor. Platform ayrıca devlete ait çeşitli kurumların olduğu ortaklıklar içeriyor. 26 kurucu ortağın olduğu birlik, yol haritası ve yönetim yapısını Mart ayında Nanjing şehrinde yapılacak bir lansman töreninde açıklayacak.

BSN-DDC, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları düşük bir maliyetle oluşturup dağıtabilecekleri bir platform olan Blockchain Services Network üzerinde yapılandırılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu