Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blockware Madencilik Operasyonlarını Genişletmek için 25 Milyon Dolar Topladı

Firma Kentucky’deki madencilik faaliyetlerini genişletiyor.
Blockware Madencilik Operasyonlarını Genişletmek için 25 Milyon Dolar Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para madenciliğinde faaliyet gösteren şirket yatırımlarını sürdürüyor ve yeni cihazlar alıyor. Sektörün tanınan firması Blockware, Kuzey Amerika bölgesindeki madencilik operasyonlarını genişletmek adına 25 milyon dolar yatırım fonu topladı.

Blockware kurucusu ve CEO’su Michael Stoltzner, fonlama turuna dahil olan kuruluşların adını vermek istemedi. Ancak yatırımcı listesinde önemli kişi ve kripto fonları olduğunu söylemekle yetindi. Son yatırım turu Blockware’in 2019’daki lansmanından bu yana bugüne kadar artırılan toplam sermayesini 32 milyon dolara çıkardı.

Bitmain’den Yeni Cihazlar Alınacak

Bitmain'den Yeni Cihazlar Alınacak

Toplanan para önümüzdeki iki yıl içerisinde Bitmain’in piyasadan tedarik ettiği 14 bin madencilik cihazını satın almak için kullanılacak. Şirket Kentucky’deki yeni madencilik tesisini inşa etmek için kulelerin 8.000’ini burada kullanacak ve ABD merkezli diğer Bitcoin madenciliği operasyonlarına 6.000 teçhizat satacak.

Bölge seçiminde aranan her şeye sahip olmakla beraber, ucuz iş gücü ve enerji önemli rol oynadı. Paducah tesisi, Blockware’in kulelerine güç sağlayacak Big Rivers Electric tarafından işletilen enerji kaynağından 100 metre uzaktaki bir arazi üzerine inşa edilecek.

Son dönemde Çin hükümetinin, ülkede faaliyet gösteren madenciler üzerindeki artan baskısı, birçoğunun kapanmasına neden oldu. Bu durum beraberinde Bitcoin hash oranının da düşmesini sağladı. Kripto topluluğundaki birçok kişi, ağın Çinli madencilere olan bağımlılığını azaltmak için daha küresel, merkezi olmayan bir madencilik çağrısı yapıyor.

Blockware CEO’su, şirketin hidroelektrik, rüzgar ve kömür dahil olmak üzere yenilenebilir ve yenilenemez kaynakların bir karışımını kullandığı için şirketin enerjiyi Big Rivers Electric’ten almayı seçtiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%