Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blockchain Kimlik Pazarında 2025’e Kadar %70 Büyüme Bekleniyor

Küresel blok zinciri kimlik pazarı için yeni bir tahmin paylaşıldı.
Blockchain Kimlik Pazarında 2025’e Kadar %70 Büyüme Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain kimlik yönetimi çözümlerinin sektörler arasında entegre olma potansiyeline ilişkin yeni bir rapor, küresel pazar için yıllık %71’e yakın bir büyüme olacağı tahminine yer veriyor. Rapor, tahminlerini sektöre göre bölümlere ayrılmış bir araştırmaya dayandırıyor.

Accenture, Amazon, Bitfury Group, Civic Technologies ve diğerleri gibi mevcut birkaç blok zinciri kimlik yönetimi pazarı satıcısının analizine dayanan rapora göre, toplam küresel pazar 2021 ile 2025 arasında 3.58 milyar dolar büyüyebilir.

Teknoloji Belirli Sektörlerde Yaygınlaşıyor

Teknoloji Belirli Sektörlerde Yaygınlaşıyor 

Daha verimli, merkezi olmayan ve mahremiyete saygılı kimlik çözümlerine yönelik talep, kamu hizmetlerinden lojistik ve tedarik zinciri ağlarına ve tüketici giyilebilir cihazlarına ve diğer akıllı cihazlara kadar çok çeşitli sektörlerde ortaya çıkıyor.

Uzmanlara göre artan dijitalleşmeyle birlikte, hem genel hem de özel çevrimiçi temel hizmetlere erişmek için bir tür güvenli kimlik doğrulaması hızla kaçınılmaz bir gereklilik haline geliyor.

Sosyal medya ağlarının küresel kullanıcı tabanının artık 3,8 milyarı aşmasıyla birlikte, bazı savunucular blockchain’in bu kullanıcıları veri hırsızlığı ve gizlilik ihlali gibi tehditlerden koruyabilecek tek yeterli, adil kimlik çözümünü sunduğunu düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%