Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitget Borsası USDC’yi Teminat Olarak Listeleyecek

Singapur merkezli kripto ticaret platformu, stablecoin ihraççısı Circle ile bir ortaklık kurdu.
Bitget Borsası USDC’yi Teminat Olarak Listeleyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Türev borsası Bitget, kripto türevler ticareti için teminat olarak USD Coin’i (USDC) listeleyen ilk borsalardan biri olmaya hazırlanıyor. Bitget, ortaklığın bir parçası olarak Quanto Swap Sözleşmesi ticareti için USDC marjını destekleyecek.

Borsadan yapılan açıklamaya göre , piyasaya daha fazla likidite sağlanacak. USDC ilk olarak Bitcoin, Ethereum, EOS ve XRP sözleşmeleri için marjları kabul edecek.

Borsa, Quanto Swap Sözleşmelerini Başlatmıştı

Borsa, Quanto Swap Sözleşmelerini Başlatmıştı

Bitget, Nisan ayında Quanto Swap sözleşmelerini başlatarak, tüccarların çapraz para birimi işlemleri için bir veya daha fazla kripto para birimini marj olarak kullanılmasına imkan sağlamaya başlamıştı.

Quanto Swap sözleşmelerinin özellikle sermaye kullanımı ve maliyetler alanında, Tether (USDT) ile eşleştirilmiş sözleşmelerin yanı sıra ters sözleşmelerle ilgili sorunları çözdüğü belirtiliyor.

Bu sözleşmeler, birden fazla marjı olan çapraz para birimi işlemleri olduğundan, tüccarlar kripto para birimlerini dönüştürmek zorunda kalmadan değişim yapabilir. Circle ile yapılan iş birliğinin Bitget’in ticaret kanallarını da ölçeklendireceği bildiriliyor.

USDC, diğerlerinin yanı sıra banka ve kredi kartı ödeme kanalları aracılığıyla borsada satın alınabilecek. Bitget borsası son 24 saatlik verilere göre 4 milyar dolarlık hacmiyle sekizinci en büyük kripto türev borsası olarak görülüyor.

Bitget CEO’su Sandra Lou, kripto borsalarının mevzuat uyumluluğuna öncelik vermesi gerektiğini belirtmişti. Hükümetler son dönemerde daha katı politikalar uygularken, dünya genelindeki mali düzenleyiciler borsalar üzerindeki incelemelerini artırıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%