Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Gerçekleşmiş Kar Oranı Yerel Zirveyi Gösteriyor Olabilir

Zincir verileri tüccarların mevcut fiyat seviyesinde Bitcoin üzerinde kar aldıklarını gösteriyor. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin’in Gerçekleşmiş Kar Oranı Yerel Zirveyi Gösteriyor Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Analitik izleme platformu Santiment, tüccarların son davranışına dair önemli bir veriyi paylaştı. Buna göre yatırımcılar son günlerde kar almaya başladı. Bu son yılların en yüksek dördüncü kar oranının elde edildiğini gösteriyor.

Verilere göre, Bitcoin 39.000 dolarlık direnç bölgesine ulaştığı sırada, zincirde 3.65 milyar gerçekleşmiş kar oldu. Piyasalarda son günlerde azalan hacim nedeniyle volatilite görülmüyor. Dolayısıyla zincir üzerindeki kar oranının nedenini tam olarak bilmek mümkün değil.

BTC gerçekleşmiş kar oranı
Kaynak: Santiment

Bunun bir sebebi, güçlü satış baskısı nedeniyle daha önceden 39.000 dolar seviyesinde girilmiş emirler olabilir. Santiment’e göre artan satış baskısı, 23 Ocak’tan bu yana Bitcoin’de gerçekleşen mevcut toparlanma rallisinde yerel zirveyi işaret edebilir.

Bitcoin geçtiğimiz gün 39.000 doların üzerine çıktı ancak kısa süre içerisinde bu seviyenin altına indi. Parite an itibariyle 38.500 dolar seviyesinde yatay aralıkta işlem görüyor. Zincir verileri son günlerdeki satış baskısının kısa vadeli sahiplerden geldiğini bildiriyor.

Orta ve uzun vadeli yatırımcılar ise dijital varlıklarını tutmaya devam ediyor. Satışların büyük bölümü kısa sürede kar elde etmek isteyen tüccarlar tarafından gerçekleşiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%