Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Olumlu Sinyal: Uzun Vadeli Yatırımcılar Biriktiriyor

Bitcoin son haftalarda kayıplarını artırsa da, uzun vadeli yatırımcılar alımlarını sürdürüyor. Bu durum ilerisi için yükseliş sinyali olabilir.
Bitcoin’de Olumlu Sinyal: Uzun Vadeli Yatırımcılar Biriktiriyor
Yorum

Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça volatil bir yapıya sahip olmakta. Buna rağmen uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarındaki Bitcoin bakiyesi artmaya devam ediyor.

Kripto analisti Lucas Outumuro tarafından paylaşılan bir tabloya göre, bir yıldan fazla bir süredir ona sahip olan yatırımcılar tarafından tutulan toplam Bitcoin bakiyesi, 11,7 milyon BTC’nin üzerine çıktı ve yeni bir zirveye ulaşıldı.

Kasım 2021’den bu yana, bu sahiplerin birikimi, bir aylık bir istikrar döneminin ardından yukarı yönlü hareket ediyor.

BTC uzun vadeli yatırımcıların oranı
Kaynak: IntoTheBlock

Uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin’i bir yıldan uzun süredir tutan topluluk olarak tanımlanıyor. Bitcoin’in toplam arzı ve uzun vadeli yatırımcıların tuttuğu BTC bakiyesi hesaplandığında, tüm arzın yüzde 61’i bu yatırımcılar tarafından tutuluyor.

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. O zamandan bu yana yönünü aşağı çeviren BTC, 33.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Kripto para birimi an itibariyle 770 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 40.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%