Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Düşen Fiyata Rağmen Adres Sayısı Tarihi Zirvede

Kripto para biriminin fiyatı son dönemde aşağı yönlü hareket ediyor ancak adres sayısı tarihi bir zirveye ulaştı.
Bitcoin’de Düşen Fiyata Rağmen Adres Sayısı Tarihi Zirvede
Yorum

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana aşağı yönlü bir seyir izlese de, kripto para birimi son zamanlarda elinde tutan adres sayısı açısından tüm zamanların yeni bir rekoruna ulaştı.

IntoTheBlock tarafından yapılan paylaşımda, bugün itibariyle 40 milyona yakın adresin Bitcoin’i bakiyesinde tuttuğu bildirildi. Kripto analiz firması, 2022’nin başından bu yana Bitcoin bakiyesi olan 888.000 yeni adresin ağa katılarak ortalama 39.79 milyon adrese ulaşıldığını açıkladı.

Tarihsel olarak bakıldığında, Bitcoin ağındaki büyüme sornası 2017’de güçlü bir boğa rallisi yaşanmıştı.

BTC toplam adres sayısı
Kaynak: IntoTheBlock

Ağ büyümesi, herhangi bir kripto para birimi için en önemli metriklerden biri olarak biliniyor. Ethereum’daki gibi akıllı sözleşmeler teknolojisinin olmaması nedeniyle Bitcoin’in kullanım durumu sınırlı kalıyor ancak yeni tüccar ve kurumların kararlarında önemli rol oynuyor.

Bitcoin 2022’ye düşüş trendinde giriş yaptı. Yılın ilk gününden bu yana kayıplar yüzde 20’ye ulaştı. Geleneksel finans piyasaları da S&P500’ün aynı zaman diliminde yüzde 12,5 kaybetmesiyle, tarihin en kötü başlangıçlardan birini yaşadı.

Yakın zamanda yapılan başka bir araştırma ise likit olmayan arzın yükseldiğini ortaya koydu. Bunun fiyat tarafında yükseliş işaret olabileceği belirtiliyor.

Bitcoin Şubat ayından bu yana yatay aralıkta seyrediyor. Kripto para birimi an itibariyle 750 milyar dolara yakın piyasa değerine sahip ve 38.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%