Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Yükseliş Sinyali: Stablecoin Akışı Artıyor

Zincir verileri borsalardaki stablecoin arzının artmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu BTC için yükseliş işareti olabilir. Detaylar haberde…
Bitcoin’de Yükseliş Sinyali: Stablecoin Akışı Artıyor
Yorum

Bitcoin son günlerde yükselişini sürdürürken, veriler bunun bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor. CryptoQuant verileri, bu hafta içerisinde borsaların toplam stablecoin rezervlerinin ilk kez 27 milyarı geçtiğini bildirdi.

Geçtiğimiz yılın Aralık sonlarında stablecoin rezervleri zirveye ulaşmış ve buradan itibaren azalmaya başlamıştı. Hatta Ocak ayında son birkaç ayın en düşük seviyesi kaydedilmişti. Borsalardan kripto paraların potansiyel alımı için likit sermaye en yüksek seviyeye ulaştı.

Stablecoin borsa rezervleri
Kaynak: CryptoQuant

Veriler toplamda 43 türev ve perakende platform üzerinden elde ediliyor. Diğer yandan Bitcoin’in borsalardaki rezervi azalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün itibariyle borsalarda toplamda 2.361 milyon BTC olduğu bildirildi.

BTC borsa rezervi
Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin’de yükseliş sinyali verecek bir diğer analiz ise Willy Woo’dan geldi. Supply Shock modeline atıfta bulnan Woo, Bitcoin’in adil fiyatının 50.000 dolar olduğunu savundu. Supply Shock, arz belirli bir zaman noktasına benzer seviyelerde olduğunda Bitcoin’in piyasa fiyatını belirleyen bir metriktir.

Supply Shock modellemesi
Kaynak: Willy Woo/Twitter

Benzer bir açıklama geçtiğimiz gün, ABD’li yatırım bankası JPMorgan’dan geldi. Banka Bitcoin’in adil fiyatının 38.000 dolar olduğunu belirtmişti. Kripto para birimi gün içerisinde ise yükselişine devam ediyor.

BTC yükselişini yine 45.000 doların üzerine taşıdı ve buradan hafif bir geri çekilme yaşadı. Dijital varlık an itibariyle 44.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu