Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Vadeli İşlemleri 3 Ayın En Yükseğine Ulaştı

Artan talep fiyatın 50.000 dolar üzerine çıkmasında rol oynayabilir.
Bitcoin Vadeli İşlemleri 3 Ayın En Yükseğine Ulaştı

Gelen son veriler Bitcoin vadeli işlemleri açık faiz oranının Mayıs ayı seviyelerine yükseldiğini gösteriyor. Bu artış analistler arasında 50.000 doların üzerinde güçlü bir yükseliş hareketi beklentisini artırıyor.

Deribit borsasındaki toplam bekleyen vadeli işlem sözleşmesi sayısı Pazartesi günü 27 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 1,37 milyar dolara ulaştı. Bitcoin spot oranı ile vadeli işlem sözleşmesi fiyatı arasındaki fark genişledi ve üç aylık bazda yükseldi.

BTC vadeli işlemleri
Kaynak: Stack Funds

Yatırım yönetimi şirketi Stack Funds, toparlanmayı yatırımcıların Bitcoin pazarına yeniden girerken daha ​​riskli bir yaklaşım benimsediğinin bir işareti olarak görüyor. Araştırma başkanı Lennard Neo, vadeli işlemlerdeki artışın, yakın gelecekte 50.000 dolar kırma beklentilerini yükselttiğini belirtti.

Haziran ayındaki düşüşün uzun tasfiyelerden ziyade, madencilerin kapitülasyonuyla daha fazla ilgisi olduğu düşünülüyor. Çin hükümetinin artan baskısı madencilerin ülkedeki operasyonlarını durdurmasına neden oldu. Ağustos ayında madencilerin taşınması ve faaliyetlerini artırması ile beraber fiyat yükselişe geçti.

BTC Haziran spot oranları
Kaynak: TradingView

Kripto para birimi 29.000 dolara gerileyerek dibi vurduktan sonra yükselişini hızlandırdı ve sadece 1 ay içerisinde 50.000 doların üzerine çıktı. Yatırımcılar ve tüccarlar yenilenen satın alma ilgisinin sinyallerini vererek, vadeli işlemlerde açık pozisyon ve baz alım satımındaki ani yükselişin altını çiziyor.

Neo buna rağmen Bitcoin’in 50.000 dolar direncini halen kıramamış olmasını aksaklık olarak görüyor. Analist bu nedenle talebin beklenen seviyede olmadığını düşünüyor. Bitcoin an itibariyle konsolidasyon sürecinde ve 46.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum