Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Uzun Vadeli Sahiplerinin Tamamına Yakını Kar Etti

BTC’nin son rallisi yatırımcıları karlı hale getirdi.
Bitcoin Uzun Vadeli Sahiplerinin Tamamına Yakını Kar Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin Ekim ayının gelmesi ile beraber muazzam bir ralli gördü. Kripto para birimi 40.000 dolar seviyelerinden yükselişini 62.000 dolara kadar taşıdı. Bu yükseliş Bitcoin arzının %99’unun karlı hale gelmesini sağladı.

Glassnode’a göre, kripto varlığının uzun vadeli sahipleri , önümüzdeki birkaç yıl boyunca Bitcoin’i elinde tutmayı planlıyor. Raporda, Bitcoin’in 60 bin doları geçmesi ile beraber dolaşımdaki arzın yalnızca %0,98’inin zararda olduğu kaydedildi.

Bitcoin arzının karlılığındaki son sıçramanın yanı sıra, opsiyon hacmi ve açık pozisyon oranı, Ekim’in ilk iki haftasında önemli ölçüde arttı. Açık faiz oranında, Eylül ayının en düşük seviyelerinden bu yana 6,3 milyar dolar artış kaydedildi.

BTC arzı kar oranı
Kaynak: Glassnode

Kripto para birimi Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı ve 62.000 doların üzerinde işlem görüyor. BTC, Nisan ayında 64.800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bu yükseliş Bitcoin’in piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine taşıdı. Kripto para birimi Mayıs ve Temmuz aylarında büyük düzeltmeler gördü.

Parite o dönem 29.000 dolara kadar gerilemişti. Bitcoin’in fiyati ile beraber piyasa hakimiyeti de artıyor. Kripto para piyasası 2.5 trilyon doların üzerine çıkarken, BTC’nin hakimiyeti %47’ye kadar yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%