Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahipleri 2021’deki Yükselişe Rağmen Satış Yapmıyor

Son çeyrekte hareket eden BTC'lerin büyük bölümünün kısa vadeli varlıklar olduğu belirtiliyor. Detaylar geliyor…
Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahipleri 2021’deki Yükselişe Rağmen Satış Yapmıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tecrübeli Bitcoin sahipleri bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşılmasına rağmen neredeyse hiç harcama yapmadı. Glassnode’un CDD metriğine göre, eski eller tarafından harcanan madeni paraların oranı oldukça düşük seviyelerde.

Gösterge, her bir BTC’nin her hareket ettiğinde ne kadar süreyle hareketsiz kaldığını ifade eder. Bu, piyasa eğilimlerini belirlemek için basit hacim ölçümlerine bir alternatif sağlıyor. Bu nedenle eski madeni paralar, aktif hareket geçmişi olan genç madeni paralardan daha önemlidir.

Bitcoin CDD metriği
Kaynak: Glassnode

Veriler, BTC-nin geçen yıl 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları geçmesinin ardından eski el satışlarındaki artıştan bu yana, güçlü ellerin sağlam kaldığını vurguluyor.

Kripto para birimi, Kasım ayında 70.000 dolara yaklaştı ancak buna rağmen uzun vadeli yatırımcılar satış yapmadı. Satışların daha çok piyasaya yeni giren oyuncular tarafından yapıldığı belirtiliyor.

BTC HODL Dalgaları grafiği
Kaynak: Unchained Capital

Bir başka ölçüm olan Unchained Capital’in HODL Waves erisi de bunu doğruluyor 3 ila 6 ay önce satın alınan bu madeni paralar şimdi toplam arzdaki en büyük düşüşü temsil ediyor. Bu, satıcıların fiyat 30.000 dolara düştüğü dönem olan bu yıl Haziran ve Eylül ayları arasında BTC’lerini aldıkları anlamına geliyor.

Bitcoin günlük grafikte ise %3’e yakın düştü ve 48.600 dolara kadar geriledi. Kripto para birimi yazım itibariyle 49.400 dolar seviyesinde kayıplarını geri almak için mücadele ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%