Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Uzun Vadeli Arzında Son İki Hafta Düşüş Yaşandı

Son iki hafta boyunca, uzun vadeli Bitcoin arzı yaklaşık 39.500 BTC azaldı.
Bitcoin’in Uzun Vadeli Arzında Son İki Hafta Düşüş Yaşandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi 67.000 dolara yükseldi ve buradan bir geri çekilme yaşadı. Bu süre içerisinde ağdaki hareket arttı. Uzun vadeli BTC sahiplerinin harcama davranışlarında değişiklikler gözlendi.

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 680.000 BTC artışla 13.34 milyondan fazla coine sahip. Mart 2021’deki düşüşün ardından BTC sahipleri Bitcoin birikimini artırdı. Son 7 ayda, uzun vadeli sahipleri 2.42 milyondan fazla coin biriktirdi.

Uzun vadeli arz, özellikle dünyanın en baskın kripto varlığındaki yükseliş rallisi nedeniyle son iki hafta içinde hafifçe düştü. Bitcoin sahipleri, söz konusu dönemde 39.500 BTC’den fazla para harcadı. Bu balinaların kar aldığını gösteriyor.

BTC uzun vadeli harcama hareketi
Kaynak: Glassnode

Glassnode’dan gelen son veriler, uzun vadeli tedarik harcamalarının son iki haftada mütevazı kaldığını gösteriyor. Balinalar hala dolaşımdaki Bitcoin’in büyük bölümün elinde tutuyor.

Raporda son iki hafta LTH harcamasının mütevazı ancak aşırı seviyelerde olmadığına yer verildi. Balina işlemleri de dahil olmak üzere Bitcoin’in adres etkinliği ve aktif BTC cüzdanlarının sayısı geçen hafta keskin bir şekilde arttı.

Tüm Bitcoin arzının %99’undan fazlası artık kârlı pozisyonlarda bulunuyor. Bitcoin ATH seviyesine ulaştıktan sonra geri çekildi ve konsolide olmaya devam ediyor. Kripto para birimi 62.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%