Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Tarafların Müzakere Çağrıları Sonrası Yükseliyor

Ukrayna’dan Rusya’ya yapılan müzakere çağrısı sonrası Bitcoin yönünü yukarı çevirdi. Ayrıntılar geliyor…
Bitcoin Tarafların Müzakere Çağrıları Sonrası Yükseliyor
Yorum

Son günlerde Rusya ile Ukrayna arasında savaşa varan gerilim, küresel piyasaları ve kripto paralardaki kayıpları artırdı. Rusya’nın komşu ülkesi Ukrayna’yı işgal etmeye başlaması ile beraber BTC düşüşünü hızlandırdı ve 34.000 dolara kadar geriledi.

Harekat sonrası kısa süre önce Ukrayna Devlet Bakanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’ya müzakere çağrısında bulundu. Bu çağrıya Kremlin yönetiminden de olumlu yanıt geldi.

Kremlin sözcüsü, Dmitriy Peskov, Putin, Ukrayna heyeti ile görüşmeler için Minsk’e bir heyet göndermeye hazır olduğunu söyledi.

BTC 39 bin doları geçti
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ateşkes beklentisini yükselten bu açıklamalar sonrası BTC günlük kazançlarını artırıyor. Dijital varlık 39.000 doların üzerine çıktı ve an itibariyle 39.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin ile beraber Ethereum ve diğer altcoinler de kazançlarını artırıyor. ETH yazım itibariyle 2.700 doların üzerine çıkmış görünüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri de 1.75 trilyon dolara yükseldi. Bu rakam geçtiğimiz gün 1.5 trilyon dolara kadar düşmüştü.

Kripto para likidasyon oranları
Kaynak: Coinglass

Kripto para piyasasında volatilitenin yüksek olması, vadeli işlem piyasalarındaki likidasyonun da artmasına neden oldu. Coinglass verilerine göre son 12 saatte 65 milyon dolarlık kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin yüzde 60’ından fazlası short pozisyonlar üzerinde kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%