Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Sıfır Olmayan Adres Sayısı 38.76 Milyon ile Yeni Rekor Kırdı

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri son günlerde harcamalarını azalttı.
Bitcoin’in Sıfır Olmayan Adres Sayısı 38.76 Milyon ile Yeni Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin fiyatında önemli bir düzeltme yaşanıyor. Fiyat haftanın başlaması ile beraber 55.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Parite an itibariyle 55.900 dolar seviyesinden işlem görüyor. Fiyat hareketi son birkaç günde istikrarsız kalırken, zincir içi aktivite önemli ölçüde arttı.

Veriler Bitcoin’in sıfırdan farklı adres sayısının 38.76’ya çıktığını gösteriyor. Bu anlamda en yüksek seviye elde edildi. Dijital varlığının uzun vadeli sahipleri, piyasa oynaklığına rağmen harcamalarını azalttı ve pozisyonlarını artırmaya başladı.

BTC balinaları, fiyatı yükseltmek için arz sıkıntısı yaratmak amacıyla dijital para birimini kripto cüzdanlarına aktarıyor. Sıfırdan farklı adres sayısının bir önceki zirvesi, Nisan ayında 38.7 milyon ile görülmüştü.

BTC sıfırdan farklı adres sayısı
Kaynak: Glassnode

Fiyat yeni zirvelerin altında sabitlenirken ve duyarlılık dağınık kalırken, Bitcoin’in paydaşları aktif olarak yeni piyasa verilerine uyum sağlıyor gibi görünüyor. Bitcoin’in genel kripto piyasası hakimiyetinde önemli bir düşüş yaşanıyor. BTC 56.000 doların altına gerilerken, piyasa hakimiyeti %42’ye kadar gerilemiş durumda.

Zincir verilerine göre BTC’nin arzı borsalardan uzaklaşmaya devam ederek satış riskini azaltıyor. Kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri, en son piyasa düzeltmesine rağmen 2,5 trilyon dolar seviyesini korumaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%